Aktuality a oznamy

Sekcia
#študenti

Publikované
22.04.2018

Rozhovor so študentom FM a podnikateľom Tomášom Šudíkom

Rozhovor so študentom a podnikateľom Tomášom Šudíkom

Dnes sme sa stretli so študentom našej fakulty Tomášom Šudíkom, prvákom na bakalárskom stupni, ktorý okrem štúdia stíha aj podnikať, konkrétne vlastní a prevádzkuje e-shop www.zrnkova.sk.

Ahoj Tomáš, na slovenských univerzitách nie je štandardom, že študent už v prvom roku štúdia podniká. Prezraď nám od kedy a v akej oblasti podnikáš?

Podnikať som začal v 4. ročníku na strednej škole. Počas štúdia som mal možnosť zúčastniť sa rôznych kurzov, ktoré sa zaoberali kávou a jej prípravou. Cesta za dobrou šálkou kávy sa začína spoznaním dobrej kávy. Chytilo ma to, tak som začal študovať a získavať informácie o káve ako takej, spôsobe jej prípravy, či spôsoboch praženia a cupping(u). Padla otázka, ako to všetko môžem využiť. Logickým krokom pre mňa bolo založiť internetový obchod, ten sa momentálne venuje predaju a poradenstvu v oblasti kávy, čajov, čokolády a s tým súvisiaceho príslušenstva.

Prečo si sa rozhodol študovať a nevenuješ sa naplno biznisu?

V prvom rade som si chcel zlepšiť môj time management, spoznať nových ľudí (budúci potenciálni zákazníci, či obchodní partneri), získať nové poznatky, pohľady na problematiku manažmentu a obchodu, ktoré chcem aplikovať vo svojom podnikaní. Nikto nevie všetko, preto je potrebné sa neustále vzdelávať a zlepšovať.

Prečo si sa rozhodol práve pre štúdium na FM?

Fakultu manažmentu mi odporučili moji kamaráti a tí mi nikdy nechceli zle. Na škole vyučuje množstvo profesorov/učiteľov, ktorí prišli učiť priamo z praxe a majú skúsenosti aj s reálnym využitím teórie v praxi. To bol jeden z hlavných dôvodov výberu štúdia, práve na Fakulte manažmentu. Verím, že vedomosti a skúsenosti, ktoré získam počas štúdia efektívne využijem na rozvoj svojho podnikania.

Tomášovi veľmi pekne ďakujeme za rozhovor, ale to ešte nie je všetko. Tomáš sa rozhodol potešiť aj svojich spolužiakov, a preto sa rozhodol venovať do súťaže na Instagrame - Aeropress z jeho e-shopu www.zrnkova.sk.

Podmienky súťaže:

  • Musíš byť študentom FM,
  • Staň sa followerom @studujmanazment,
  • Daj srdiečko (like) na fotku - link na foto,
  • Súťaž prebieha do polnoci 27.4.2018,
  • Výhercu zverejníme na Facebooku našej fakulty a budeme ho kontaktovať formou DM (priamej správy) na Instagrame,
  • Výhru si bude môcť študent/ka vyzdvihnúť osobne na fakulte.