Aktuality a oznamy

Sekcia
#blog

Publikované
04.04.2024

Reklama z Prešova smeruje stále vyššie - Rozhovor s CEO Petrom Prusákom

Peter Prusák je CEO reklamnej a marketingovej agentúry v Prešove. Vo svete reklamy sa pohybuje už viac ako 20 rokov a je o ňom všeobecne známe, že ako osobne, tak aj v rámci agentúry, sa snaží neustále napredovať.

Podarilo sa nám zaskočiť ho s otázkami rôzneho typu. Ako vybudoval HejDUDE, či by niekedy zmenil kariéru alebo to, aké príležitosti vytvára pre kreatívcov – to bol iba začiatok. Nezabudli sme sa opýtať na time management a na to, ako zvládnuť všetko.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
01.04.2024

Termín podávania prihlášok predĺžený do 30.4.2024

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
25.03.2024

Prednáška z praxe - Dalibor Cicman, CEO GymBeam, a jeho podnikateľský príbeh

CEO a zakladateľ spoločnosti GymBeam, Dalibor Cicman, si vo svojom nabitom diári našiel čas, aby sa s nami podelil o svoju cestu k úspechu, a taktiež nám ponúkol 10 kariérnych tipov, ako uspieť, nielen vo svete podnikania.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
14.03.2024

Umelá inteligencia v digitálnom marketingu, pohľad marketingovej agentúry Levosphere

Levosphere je značka senior stratégov, ktorí majú za sebou viac ako 20 rokov skúseností. Z veľkých i malých značiek, globálnych i lokálnych biznisov. Marketing, biznis, prácu s číslami sme študovali a neskôr aplikovali v praxi pre mnohé zaujímavé spoločnosti. Zároveň Levosphere je aj značkou mladých nádejných junior stratégov. Tí sa postupne učia remeslu stratéga a bez nich by vízia značky Levosphere nebola naplnená.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
11.03.2024

Naši študenti na najväčšej marketingovej párty v Košiciach

V piatok 8.3. to v košickej Tabačke žilo marketingom a zábavou. Marketingovica, najväčšia networkingová párty marketérov, organizovaná Digital Marketing Clubom, resp. Digitálnou univerzitou, priniesla kombináciu odbornosti a zábavy.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#o fakulte

Publikované
05.03.2024

Excelentná fakulta vo výskume je aj tento rok medzi 3 najlepšími (článok na SME.sk)

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.02.2024

S našim kolegom Jakubom Horváthom na tému AI v digitálnom marketingu

Doktor Jakub Horváth pôsobí na Katedre marketingu a medzinárodného obchodu, kde vyučuje predmety v špecializácii Digitálny marketing. Tri roky bol Google Certified Trainer pre oblasť Business & Soft Skills. Pravidelne prednáša o digitálnych zručnostiach a digitálnom marketingu na viacerých slovenských univerzitách (TUKE, UNIZA, UCM v TT, EUBA a UK v BA), ale aj na konferenciách firiem (Profesia, Tatra banka, Orange a Green Fox Academy). Taktiež pravidelne zasadá v MBA komisii Digitálnej univerzity. Bol hosťom vo video podcastoch Marketing k obedu (Basta digital), Som Vychodňar, #PRESAH (Libellius) a Marketing v praxi (Levosphere). Poskytuje tiež služby ako freelance copywriter, social media a PR konzultant. S manželkou rozbieha salón s thajskými masážami. Na platformách GROWNi a Digital Marketing Club mentoruje mladých ľudí s potenciálom do budúcnosti. Baví ho marketing v praxi, ale aj ako veda.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
17.01.2024

ONLINE DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ SA KONÁ UŽ 7.2.2024

Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu Vás pozýva na Online Deň otvorených dverí (DOD), ktorý sa uskutoční 7.2.2024 (streda) so začiatkom o 15:30 hod. 

Online stretnutie bude realizované prostredníctvom aplikácie Microsoft Teams.

Link na pripojenie sa k online DOD: https://bit.ly/dod-fmeo

Na tomto linku nájdete návod, ako sa jednoducho prihlásite k stretnutiu cez Váš internetový prehliadač.

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať cez náš kontaktný formulár.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
12.01.2024

S profesorom Radovanom Bačíkom na tému Umelá inteligencia v digitálnom marketingu

Katedra marketingu a medzinárodného obchodu má v štruktúre Fakulty manažmentu, ekonomiky a obchodu významnú pozíciu s explicitne vyjadreným akcentovaním jej medzinárodnej dimenzie vo výskume aj vo vzdelávaní.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
05.01.2024

S Milanom Markovičom, lídrom slovenského Effectixu, na tému AI v digitálnom marketingu

Effectix je digitálna agentúra pôsobiaca na Slovensku aj v Českej republike. Sme nadšenci pre digitálny marketing už vyše 13 rokov. Firmu staviame na jedinečnej firemnej kultúre postavenej na slobode a osobnej zodpovednosti. Vďaka tomu sme získali cenu v súťaži Zlatá stolička za najlepšie firemné benefity.

Robíme marketingové stratégie s funkčnou kreatívou. Naše najsilnejšie služby sú Google Ads kampane, SEO, správa reklám na META a obsahu na sociálnych sieťach.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.10.2023

Vedci z 5 svetadielov na vedeckej konferencii fakulty

Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu Prešovskej univerzity v Prešove (FMEO PU), ktorá má status Excelentné výskumné pracovisko (EVP), zrealizovala mimoriadne úspešnú už 8. medzinárodnú vedeckú konferenciu. Vyše 150 vedcov z 23 krajín z 5 svetadielov sa zúčastnilo uvedenej medzinárodnej vedeckej konferencie FMEO v dňoch 28. – 29. septembra 2023 v kongresovom centre v Novom Smokovci. Názov konferencie bol Economics, Management & Business 2023: Contemporary Issues, Insights and New Challenges.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
10.07.2023

Rozhovor s absolventom - Manažér hotela a reštaurácie Kaštieľ Rákóczi

Ak ma niekto v detstve spýtal, čím chceš byť ak vyrastieš, moja odpoveď bola riaditeľ hotela. Počas štúdia na hotelovej akadémii som si stále hovoril, že keď budem pokračovať v štúdiu, tak jedine na Fakulte manažmentu na Prešovskej univerzite v Prešove. Po skončení strednej školy, ma žiaľ nepriali na spomínanú univerzitu. Vtedy som bol z toho veľmi sklamaný, ale dnes už viem že všetko zlé je na niečo dobré, pretože práve vtedy otvárali odbor cestovný ruch so zameraním na turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo. Tento odbor sa mi páčil viac práve preto, lebo som si povedal že je veľmi rozmanitý a na druhom stupni môžem študovať manažment.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.07.2023

Úspešný medzinárodný Blended intensive programme na FMEO

V dňoch 12. 6. - 16. 6. 2023 sa uskutočnilo medzinárodné podujatie Erasmus+ Blended intensive programme (BIP) s názvom Skills for the Future - Rozvoj ľudského kapitálu v medzikultúrnom kontexte pre 19 zahraničných účastníkov. Stretnutie zorganizovala Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu (FMEO) v zastúpení pani prodekankou pre zahraničné vzťahy, Mgr. Evou Benkovou, PhD. a referentkou pre zahraničné vzťahy, Mgr. Monikou Pastirovou.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
09.06.2023

Workshop na Katedre turizmu a hotelového manažmentu

Zaujímavé odborné podujatie sa konalo dňa 30. mája 2023 v zasadačke vedeckej rady Fakulty manažmentu, ekonomiky a obchodu za účasti členov riešiteľského kolektívu z Fakulty manažmentu, ekonomiky a obchodu, spoluriešiteľov projektu z partnerskej vysokej školy z Českej republiky, a to Panevropskej univerzity, a. s., Fakulty Vysokej školy obchodnej v Prahe - Ing. Ivety Hamarneh, Ph.D, vedúcej Katedry cestovného ruchu a Ing. Petra Houšku, PhD., člena Katedry cestovného ruchu a ďalších pozvaných hostí, ktorí vystúpili s odbornými prednáškami.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
31.05.2023

Termín na podanie prihlášok bol predĺžený do 15. júna 2023

Vážení uchádzači o bakalárske a magisterské štúdium, chceme Vás informovať, že sme predĺžili termín na podávanie prihlášok.

Predĺžený termín na podanie prihlášky na štúdium je do 15. júna 2023.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
20.05.2023

Prečo študovať turizmus na Fakulte manažmentu, ekonomiky a obchodu?

Katedra turizmu a hotelového manažmentu patrí medzi tri zakladajúce katedry Fakulty manažmentu, ekonomiky a obchodu. Jej história sa začala písať ešte v roku 1994, keď v Prešove vzniklo prvé vysokoškolské pracovisko pre prípravu odborníkov pre cestovný ruch - Inštitút turizmu a hotelového manažmentu pri Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, pracovisko v Prešove.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.05.2023

Spolupráca Laboratória neuromarketingu FMEO s Leteckou fakultou TUKE

Ako ľahko si spotrebiteľ dokáže kúpiť letenku cez internet? Sú webové portály ponúkajúce letenky „user-friendly“? Na tieto a mnohé iné otázky týkajúce sa leteckej dopravy z pohľadu zákazníkov prinesie odpovede spolupráca Laboratória neuromarketingu a Leteckej fakulty.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
13.02.2023

Marketingová konferencia Ecommerce Bridge LIVE v Prešove

Niekto múdry raz povedal, že vzdelanie nemá konca. Nie je to o tom, že prečítate knihu, prejdete testom alebo ukončíte vzdelanie. Celý život, od momentu narodenia až do smrti, je procesom vzdelávania. Ecommerce Bridge LIVE chce takto vstúpiť do vášho procesu vzdelávania a obohatiť ho o know how a skúsenosti profesionálov zo sveta e-commerce. Takto získané informácie môžu pomôcť aj vo vašom profesijnom rozlete. Preto študenti, príďte, stretnite sa, diskutujte a „networkujte“ s nimi naživo!

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
01.02.2023

Univerzitné DOD už 8.2.2023

Ak si študent strednej školy, máš záujem o štúdium v odbore ekonómia a manažment,  veľmi radi ťa uvidíme na našom celouniverzitnom Dni otvorených dverí.

Počas celého Dňa otvorených dverí budú pre teba k dispozícii naši študenti, učitelia, zároveň máme pre teba pripravené vzorové prednášky.

Je to jedinečná možnosť ako sa dozvedieť viac o tvojom budúcom štúdiu priamo od ľudí z našej fakulty.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
03.01.2023

Ako správne vyplniť prihlášku na vysokú školu v roku 2023

Celý proces podávania prihlášky na vysokú školu sa v čase vyvíja, aj samotní rodičia sú občas prekvapení, keď zistia, ako sa to zmenilo od doby, kedy oni sami študovali na vysokej škole, či univerzite. Na druhej strane, pre rodičov, ktorí nemajú skúsenosť s procesom podávania prihlášky na vysokú školu sa to môže javiť ako problematické alebo komplikované.

Štúdium na vysokej škole, resp. univerzite umožňuje dosiahnuť najvyšší stupeň vzdelania, získať praktické zručnosti, kontakt s praxou, či v neposlednom rade nových priateľov. Rozhodovanie o pokračovaní v štúdiu na vysokej škole tak predstavuje osobnostný pohľad na sebarealizáciu daného človeka, či v širšom vnímaní pohľad na jeho kariéru a vlastnú životnú dráhu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
13.12.2022

Spolupráca s praxou spečatená implementáciou zahraničného výskumného projektu

Dlhodobá snaha Fakulty manažmentu, ekonomiky a obchodu o čo najužšie prepojenie nie len vzdelávacieho procesu, ale aj výskumno-vývojových aktivít fakulty s praxou, vyústila do získania zahraničného výskumného projektu BIN02_2021_024 financovaného z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska prostredníctvom Grantov EHP a rozpočtu Slovenskej republiky. Dňa 20.10.2022 sa na pôde fakulty uskutočnila úvodná konferencia k pri príležitosti začiatku implementácie projektu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.12.2022

Prečo vycestovať na ERASMUS+ pobyt?

Moje meno je Matúš Slebodník, som študentom druhého ročníka bakalárskeho študijného odboru turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo na Fakulte manažmentu, ekonomiky a obchodu Prešovskej univerzity v Prešove. V nasledujúcich pár riadkoch by som chcel opísať svoje posledné štyri mesiace na Cypre. Pokúsim sa zachytiť všetko, čo by vás mohlo povzbudiť k štúdiu počas jedeného semestra - alebo aj celého roku - v krajinách, do ktorých by ste sa inak nepozreli.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
06.11.2022

Erasmus Days 2022 na Fakulte manažmentu, ekonomiky a obchodu

Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu (FMEO) sa tento rok zapojila do celosvetovej aktivity Erasmus Days 2022. Organizátori podujatia si zvolili kombináciu online a prezenčných aktivít zameraných na propagáciu Erasmus+ pobytov. Cieľom akcie, ktorá sa konala vo štvrtok, dňa 13. 10. 2022 o 8.00 hod. bolo motivovať študentov, aby sa zapojili do podobných projektov a priblíženie výhod takýchto mobilít.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
02.11.2022

Spájanie teórie s praxou pokračuje

Nevyhnutnosť prepájania teórie s praxou je nepopierateľná. Z tohto dôvodu pracuje Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu na rozširovaní vzťahov z podnikmi z praxe, kde môžu študenti všetkých študijných programov vykonávať odbornú prax v rámci 1. a 2. stupňa štúdia. Okrem nich organizujú jednotlivé katedry na fakulte prednášky odborníkov z praxe, ktoré prinášajú poznatky z najaktuálnejšieho diania na trhu. Jedným z príkladov bola aj prednáška pani Romany Olexovej z podniku Smart Guide konanej dňa 20.10.2022 v priestoroch Fakulty manažmentu, ekonomiky a obchodu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#oznamy

Publikované
01.11.2022

Týždeň vedy a techniky 2022 - Program

Naša fakulta sa aj tento rok zapojila do aktivít v rámci podujatia Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Kompletný program podujatí našej fakulty bude dostupný začiatkom mesiaca november. Tešíme sa na Vašu účasť.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.11.2022

Multietnickosť Macedónska vo vôňach a chutiach

Závan orientu, tureckej a arabskej kávy, tzatziki, turecká baklava, ale aj štipka indického korenia. Všetky tieto chute nájdete prítomné v kuchyni národov žijúcich v Severnom Macedónsku, odkiaľ pochádza Ebrar Redepi, turecký Macedónec žijúci už celé desaťročie v Košiciach.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#oznamy

Publikované
01.10.2022

Nové video o FM - Talent, vzdelanie, úspech!

Veríme, že sa Vám naše nové video páči :)

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
02.09.2022

Spolupráca fakulty s University College CEPS v Bosne a Hercegovine

Na prelome mesiacov jún a júl 2022 privítala pani prodekanka pre zahraničné vzťahy, Mgr. Eva Benková, PhD., na Fakulte manažmentu, ekonomiky a obchodu kolegov z partnerskej University College CEPS v Bosne a Hercegovine v rámci projektu Erasmus+ KA107. Zároveň na mobilitu do Bosny vycestovalo päť kolegov z FMEO.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
31.08.2022

Príhovor dekana fakulty k začiatku akademického roka 2022/2023

Vážená akademická obec, ctení kolegovia, milí študenti,

Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu Prešovskej univerzity v Prešove aj v tomto roku zaznamenala množstvo ďalších úspechov a pozitív, najmä v oblasti kvality vedeckého výskumu, aj v oblasti rozšírenia ponuky nových atraktívnych oblastí kvalitného štúdia. Dokumentuje tak reálnymi faktami, že je univerzitným lídrom ekonómie a manažmentu v kraji a súčasne je aj na jednej zo špičkových pozícií spomedzi fakúlt v SR.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.08.2022

Prečo Erasmus+ na Cypre?

Vždy som rozmýšľala nad štúdiom v zahraničí. Vyskúšať si, aké to je opustiť krajinu, v ktorej som vyrastala, kde všetko poznám a kde sa dorozumiem rodným jazykom a zažiť niečo úplne iné. Rozhodla som sa, že to v zimnom semestri skúsim a absolvujem študijný ERASMUS+ pobyt na Cypre.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
12.07.2022

Náš úspešný absolvent Mgr. Kristián Ungrady manažuje pobočku LIDL v. o. s. Slovensko na Levočskej ulici v Prešove

Náš absolvent Mgr. Kristián Ungrady po úspešnom absolvovaní našej fakulty dostal príležitosť riadiť tím 35-tich ľudí a získať TOP manažérsku pozíciu v nadnárodnom reťazci LIDL. Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu sa zaujíma o svojich úspešných absolventov aj po ukončení štúdia. Rozhodli sme sa preto osloviť nášho absolventa, ktorý sa dostal takmer bez praxe na top manažérsku pozíciu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
07.07.2022

Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu na konferencii v Nice

Dekan Fakulty manažmentu, ekonomiky a obchodu PU v Prešove spolu s členkami Katedry manažérskej psychológie a Katedry interkultúrnej komunikácie svojimi aktívnymi vystúpeniami úspešne reprezentovali Prešovskú univerzitu v Prešove na medzinárodnej konferencii vo francúzskom Nice.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
01.07.2022

Prepojenie Laboratória neuromarketingu s novým Centrom transferu technológií a výsledkov výskumu

Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu Prešovskej univerzity v Prešove zriaďuje Centrum transferu technológií a výsledkov výskumu v rámci spolupráce s Centrom vedecko-technických informácií Slovenskej republiky (CVTI SR). Centrum nadväzuje na prácu už fungujúceho Laboratória neuromarketingu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
02.06.2022

S našou študentkou Martinou Palenčárovou o jej ceste svetom modelingu

Martina je študentkou druhého ročníka bakalárskeho stupňa štúdia na našej fakulte. Pochádza z Prešova a od roku 2014 pôsobí ako modelka pre agentúru Elite – Bratislava a Praha. Popri modelingu sa stíha venovať aj kamarátom, rodine, starostlivosti o seba, ale aj vareniu a pečeniu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.05.2022

Erasmus+ na Pyrenejskom polostrove

Tomáš Hohoš, študent druhého ročníka bakalárskeho študijného odboru turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo na Fakulte manažmentu, ekonomiky a obchodu Prešovskej univerzity v Prešove strávil semester na študijnom pobyte ERASMUS+ v Portugalsku. O svojich skúsenostiach so štúdiom na Polytechnic Institute de Bragança a zážitkoch z Portugalska píše v nasledujúcich riadkoch.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
18.04.2022

Celouniverzitný deň otvorených dverí je úspešne za nami

V utorok 22. marca sa uskutočnil, vo vysokoškolskom areáli na ulici 17. novembra, už 10. ročník Dňa otvorených dverí Prešovskej univerzity. Predchádzajúci ročník, síce z dôvodu dištančnej výučby prebiehal online, no tento akademický rok nám situácia a opatrenia umožnili stretnúť sa s uchádzačmi o štúdium na našej fakulte opäť prezenčne.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
02.04.2022

Tajomstvo Portugalska odhalené – ERASMUS+

Podali sme si prihlášky a naozaj to vyšlo! Nuž sme si zbalili kufre a nasadli na lietadlo. Nevedeli sme, čo nás čaká, a lomcovali nami rôzne pocity - od šťastia až po strach. Aký bol náš semester v 2500 kilometrov vzdialenom Portugalsku? Na túto a aj mnohé ďalšie otázky vám dáme odpoveď...

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
14.03.2022

S Lenkou Hlinkovou, autorkou knihy Ženský algoritmus na tému potenciálu digitálneho marketingu

Lenka Hlinková má za sebou 12 rokov práce na Slovensku a v Anglicku na pozíciách Digital Project Manager, Business Analyst, UX Designer a založila akadémiu technických zručností Algoritmus. Je autorkou prvej motivačno-náučnej knihy Ženský algoritmus, ktorou motivuje dievčatá a ženy k práci s technológiami. Zároveň je riaditeľkou občianskeho združenia pomenovaného po knihe, v ktorom sa spolu s tímom venujú pomoci ženám a deťom v seba rozvoji a na ceste k technológiám. Lenka nezaháľa a už tretím rokom prednáša ako Google Certified Trainer pre internetovú bezpečnosť.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
11.03.2022

Pozvánka na Deň otvorených dverí Prešovskej univerzity v Prešove 2022

Srdečne pozývame všetkých uchádzačov o štúdium v dennej, či externej forme štúdia na Deň otvorených dverí Prešovskej univerzity, ktorý sa uskutoční v utorok 22. marca 2022 so začiatkom o 8:00 hod. v areáli VSA na ul. 17 Novembra v Prešove.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
01.03.2022

Verejná zbierka pre pomoc ukrajinským občanom

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
28.02.2022

Krízové centrum psychologickej pomoci pre študentov dotknutých konfliktom na Ukrajine

Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu zriaďuje od dnešného dňa (28. 2. 2022) na Katedre manažérskej psychológie krízové centrum psychologickej pomoci pre študentov dotknutých konfliktom na Ukrajine. Krízové centrum psychologickej pomoci je pre Vás k dispozícii denne od 10:00 do 16:00 hod. Psychológ: Dr. Vladimír Čema

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
04.02.2022

Fakulta má svojho zástupcu v rebríčku top 70 inšpiratívnych osobností slovenského marketingu

Content marketingová platforma WhitePress, ktorá má globálnu pôsobnosť, vo svojom slovenskom výbere predstavila TOP 70 lokálnych špecialistov z online marketingu. Títo špecialisti boli vybraní z oblastí ako content marketing, sociálne siete, SEO, PR, kreatíva, copywriting, branding, mentoring a pod.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
28.01.2022

Doktorand fakulty získal prestížne ocenenie Manažér roka ČR

Doktorand fakulty Ing. Vladislav Stanko, DPA, MBA, LL.M. bol Českou manažérskou asociáciou v kategórii zahraničných manažérov ocenený titulom Manažér roka. Súťaž Českej manažérskej asociácie Manažér roka sa udeľuje už 28 rokov. Asociácia vyhľadáva a oceňuje najlepšie manažérske osobnosti, podnikateľov a lídrov v Českej republike.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
11.01.2022

MBA štúdium za zvýhodnenú cenu pre študentov a zamestnancov Prešovskej univerzity

Výsledkom dlhoročnej spolupráce medzi Fakultou manažmentu, ekonomiky a obchodu Prešovskej univerzity v Prešove, EUROPEAN INSTITUTE OF BUSINESS AND PUBLIC EDUCATION Prague a zároveň v tesnom prepojení s IES – International Education Society London je ponuka prestížneho obchodno-manažérskeho štúdia MBA – Business Management.

Na základe dlhodobej spolupráce s Fakultou manažmentu, ekonomiky a obchodu je možné ponúknuť štúdium MBA pre študentov a zamestnancov Prešovskej univerzity v Prešove za zvýhodnených študijných podmienok, ale aj za obzvlášť výhodnej ceny.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
05.01.2022

Študentka fakulty na pracovnej ceste v Turecku

Nora Dzurňáková je študentkou 3. ročníka dennej formy bakalárskeho stupňa Fakulty manažmentu, ekonomiky a obchodu Prešovskej univerzity v Prešove. Študijný program Turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo si vybrala „s vidinou spoznávania sveta po ukončení  vysokoškolského štúdia“. No ako dodáva, nečakala, že sa jej takáto možnosť naskytne už počas štúdia. Svoje dojmy z osobnej účasti na Kaleiçi Old Town Festivale v Turecku nám poskytla v tomto článku.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
04.01.2022

Ako správne vyplniť prihlášku na vysokú školu v roku 2022

Proces podávania prihlášky na vysokú školu sa v čase vyvíja. Stáva sa, že samotní rodičia sú prekvapení, keď zistia, ako sa to zmenilo od doby, kedy oni sami študovali na vysokej škole, či univerzite. Na druhej strane, pre rodičov, ktorí nemajú skúsenosť s procesom podávania prihlášky na vysokú školu sa to môže javiť ako problematické alebo komplikované.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#oznamy

Publikované
17.12.2021

Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu PU v Prešove prináša lavínu noviniek

Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu Prešovskej univerzity v Prešove (predtým Fakulta manažmentu) je jedinou ekonomickou fakultou v prešovskom kraji. Fakulta poskytuje v študijnom odbore Ekonómia a manažment univerzitné štúdium v študijných programoch v oblasti manažmentu, ekonomiky, obchodu, marketingu, cestovného ruchu, vrátane environmentálnej špecializácie manažmentu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#oznamy

Publikované
05.11.2021

Týždeň vedy a techniky 2021 - Program

Terénne exkurzie ako významný prvok aktívnej formy výučby na Katedre turizmu a hotelového manažmentu

Cieľom univerzitného vzdelávania je okrem získania teoretických poznatkov ponúknuť študentom možnosť konfrontovať získané poznatky s podmienkami a možnosťami ich uplatnenia v praxi. Následne môžu takto získané poznatky po skončení štúdia uplatniť v zamestnaní. Práve terénne exkurzie, ako aktívna forma vzdelávania, im takúto možnosť ponúkajú. Na Katedre turizmu a hotelového manažmentu Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove majú študenti viacero možností absolvovania terénnych exkurzií. O niektorých z nich bude tento príspevok.

Prednášajúci:RNDR. Jana Mitríková, PhD.

Kedy: 08.11.2021 14:00 - 14:30

Kde: Live na YouTube kanály Fakulty manažmentu

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
27.04.2021

S Braňom Mackom, spolumajiteľom Ponyhouse, na tému potenciál digitálneho marketingu v čase pandémie koronavírusu

Ponyhouse je content marketingová agentúra so silným kreatívnym backgroundom. O content sa starajú Horalkám, 365.banke či Poštovej banke. Ako člen ADMA sa aktívne zapájajú do vzdelávania na univerzitách či v rôznych projektoch ako napríklad ADMA Academy. 

Braňova zodpovednosť je porozumieť klientovej značke a nastaviť obsahovú stratégiu, ktorá jej pomôže rásť. Okrem vedenia Ponyhousu prednáša na svojej alma mater FMK UCM predmet copywriting. Keď nie je v práci, je s polročnou dcérou – jeho ambíciou je, aby jej prvé slovo bolo Kontrafakt. 

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
06.04.2021

S Ondřejem Slámou z Alzy na tému potenciál digitálneho marketingu v čase pandémie koronavírusu

Online marketingom sa Ondřej Sláma zaoberá a živí od roku 2006. Skúsenosti získal ako na strane médií, tak ako freelancer, vedúci SEO tímu v agentúre vo Veľkej Británii, zakladateľ vlastnej agentúry INBORN, alebo vedúci Performance oddelenia a neskôr Research & Development Director v sieťovej agentúre Adexpres. Vyštudoval marketing a mediálnu komunikáciu na VOŠP v Prahe a UTB v Zlíne, absolvoval kurz Mini MBA in Marketing Marka Ritsona. Zároveň školí druhých - okrem iného už niekoľko rokov ako Google Partners certifikovaný tréner so zameraním na videoreklamu. Aktuálne sa v Alze podieľa na inovácii dátového ekosystému a zároveň pomáha s kampaňami v online a offline marketingovom tíme.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
25.03.2021

Student brand manager Red Bull na našej fakulte

Red Bull zrejme poznáme všetci, či už cez extrémne športy, Formulu 1 alebo projekty ako  Red Bull Stratos (zoskok Felixa Baumgartnera z vesmíru). V prvom rade je však primárne výrobcom energetického nápoja. Okrem vyššie spomenutých aktivít sa Red Bull zaujíma aj o oblasť gamingu, ktorá je v súčasnosti na vzostupe. Aj na základe tejto skutočnosti už niekoľký rok organizuje turnaj Red Bull Ultimátny Hráč.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
12.03.2021

S Jánom Laurenčíkom z Basta digital na tému potenciál digitálneho marketingu v čase pandémie koronavírusu

Ján Laurenčík je Senior konzultant v Basta digital. Má 14 ročné skúsenosti s online marketingom. Basta digital je 30-členná výkonnostná marketingová agentúra. Klientami Basta digital sú napríklad Tatra banka, BNP Paribas, OVB, VÚB, ZP Dôvera, Kúpele Dudince, Slovak Lines, Albi a iné ambiciózne firmy.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
07.03.2021

S Jurajom Saskom z Visibility na tému potenciál digitálneho marketingu v čase pandémie koronavírusu

Juraj Sasko je spolumajiteľom digitálnej agentúry Visibility, ktorá od roku 2009 pôsobí na Slovensku a v Čechách. Visibility  je zakladajúcim členom ADMA, kde Juraj dlhé roky pôsobil na pozícii Podpredsedu správnej rady. Dlhé roky pôsobil ako Google Tréner a založil niekoľko ďalších firiem. Aktívne sa zúčastňuje na vzdelávacích podujatiach, konferenciách a je autorom odborných článkov na rôzne témy z oblasti online marketingu.  Okrem toho sa angažuje v medzinárodných agentúrnych sieťach Everywhere a CommUnity. S online marketingom začal počas štúdia na Coventry University vo Veľkej Británii, odkiaľ sa dostal na pracovnú stáž do Španielska a následne do O2 na Slovensku.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
04.03.2021

S Marekom Didákom z Hype o potenciáli digitálneho marketingu v čase pandémie koronavírusu

Marek Didák je spoluzakladateľ a kreatívny riaditeľ digitálnej agentúry Hype, ktorá je zameraná na najnovšie trendy v oblasti digitálneho marketingu. Začínal ako social media marketér “before it was cool” a neskôr pôsobil ako marketing konzultant pre malé a stredné spoločnosti. Má rád novinky, miluje zmenu a ulietava si na digitálnych trendoch a inováciách.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
03.03.2021

Štúdium turizmu na Fakulte manažmentu v Prešove mi dalo dobrý základ do budúcnosti

Ako absolventka bakalárskeho študijného programu Turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo   na Fakulte manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove  môžem zhodnotiť, že štúdium tohto odboru mi dalo výborný základ do budúcna. To som si najskôr uvedomila pri vypĺňaní prihlášky na magisterské štúdium Medzinárodných vzťahov  na Aalborg University v Dánsku, pre ktoré som musela splniť prísne kritéria a dokázať dostatok kreditov z  rôznych oblastí, ktoré moje bakalárske štúdium na Fakulte manažmentu naozaj obsiahlo.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
01.03.2021

Chceš študovať digitálny marketing?

Vysoké školy a univerzity sa z hľadiska uplatniteľnosti študentov v praxi prispôsobujú požiadavkám trhu. Fakulta manažmentu ponúka uchádzačom o vysokoškolské štúdium v rámci bakalárskeho študijného programu Manažment v študijnom odbore Ekonómia a manažment možnosť študovať špecializáciu / zameranie Digitálny marketing.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.03.2021

Medzinárodne uznávané akademické tituly

Medzi medzinárodne uznávané akademické tituly určite patria tituly magister a inžinier. Je to prirodzené, nakoľko sme súčasťou Európskej únie.

Podľa Bolonského procesu, ktorý bol začatý v roku 1998 a následnej Bolonskej deklarácie by vysokoškolský systém všetkých členských krajín mal byť jednotný. Tento systém naozaj funguje v princípe fungovania vysokých škôl, kde sa štúdium rozdelilo na štúdium prvého stupňa, teda bakalárske štúdium, štúdium druhého stupňa, magisterské štúdium a štúdium tretieho stupňa, doktorandské štúdium.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
12.02.2021

Ako správne vyplniť prihlášku na vysokú školu v roku 2021

Celý proces podávania prihlášok na vysokú školu sa v čase neustále vyvíja. Občas sa stane, že samotní rodičia sú prekvapení, keď zistia, ako sa to zmenilo od doby, kedy oni sami študovali na vysokej škole, či univerzite. Pre rodičov, ktorí nikdy neprešli procesom podávania prihlášky na vysokú školu sa to môže javiť ako problematické alebo jednoducho nejasné.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
05.02.2021

Prečo študovať turizmus na Fakulte manažmentu

Ak si odvážny či odvážna, baví ťa cestovanie a chcel/-a by si sa raz naplno venovať tejto oblasti, ktorá sa stane tvojím hobby a vášňou na celý život, určite neváhaj a podaj si prihlášku na študijný program Turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo na Fakulte manažmentu!

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#oznamy

Publikované
01.02.2021

Grow with Google student ambassador pre rok 2021 na našej fakulte

Fakulta manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove je oficiálnym partnerom programu Grow with Google od roku 2017. Tento program pomáha študentom, ale tiež aj ľuďom, ktorí rozbiehajú svoju kariéru, rozvíjať svoje zručnosti v oblasti digitálneho marketingu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
10.12.2020

Online prednášky doc. RNDr. Jiřího Vaníčka, CSc. pre študentov turizmu

Katedra turizmu a hotelového manažmentu Fakulty manažmentu zorganizovala počas zimného semestra virtuálnu mobilitu v rámci programu Erasmus+. V dňoch 23. 11. 2020 – 26. 11. 2020  sme „virtuálne“ privítali na Katedre turizmu a hotelového manažmentu pána doc. RNDr. Jiří Vaníčka, CSc. z Vysokej školy ekonomickej v Prahe,  Fakulty medzinárodných vzťahov, Katedry cestovného ruchu, ktorý v rámci programu Erasmus+  prednášal pre študentov 2. a 3. roka bakalárskeho stupňa štúdia študijného programu Turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo a 1. roka magisterského štúdia  študijného programu Manažment, v špecializácii Manažment turizmu a hotelierstva.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
22.11.2020

Online prednášky na zaujímavé témy z oblasti cestovného ruchu

V dňoch 23. 11. 2020 – 26. 11. 2020 „virtuálne“ privítame na našej katedre pána doc. RNDr. Jiří Vaníčka, CSc. z Vysokej školy ekonomickej v Prahe,  Fakulty medzinárodných vzťahov, Katedry cestovného ruchu, ktorý bude v rámci programu Erasmus+ prednášať pre študentov 2. a 3. roka štúdia študijného programu Turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo a 1. roka štúdia magisterského študijného programu Manažment, v špecializácii Manažment turizmu a hotelierstva.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
09.11.2020

Týždeň vedy a techniky - Program

Experimentálna ekonómia a behaviorálne odchýlky od racionality

Úvod prednášky bude venovaný rozdielu medzi teóriou očakávaného úžitku (resp. normatívnou teóriou racionálnej voľby) a konceptom preferencií, ako ich chápe ekonomická veda. Ďalšie časti prednášky budú venované experimentálnej ekonómii, predstavíme si základné typy experimentov a oboznámime sa s emočnými a kognitívnymi odchýlkami od racionality.

Prednášajúci: Ing. Matúš Kubák, PhD., MBA

Kedy: zmena termínu, budeme Vás včas informovať

Kde: Live na YouTube kanály Fakulty manažmentu


Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
02.11.2020

Ako sme na výbornú zvládli online štátnice

Fakulta manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove aj napriek uvoľňujúcim sa opatreniam vo vzťahu k prebiehajúcej pandémii korona vírusu pristúpila k tohtoročným bakalárskym a magisterským štátnym skúškam progresívne a rozhodla sa realizovať ich online metódou. Fakultu neodradil ani relatívne krátky čas na prípravu a zmenu rokmi zaužívaných procesov, nehovoriac o technickom zabezpečení samotného priebehu štátnych skúšok.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
16.10.2020

Prerušenie prezenčnej výučby v rozvrhovaných priestoroch a prechod na online výučbu

V nadväznosti na Opatrenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID-19 a na základe zhodnotenia súčasnej epidemiologickej situácie súvisiacej so šírením koronavírusu COVID-19 v SR:

Dekan Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove nariaďuje pokračovanie v komplexnej on-line výučbe všetkých vyučovacích jednotiek (prednášok, seminárov, konzultácií aj ostatných jednotiek) rozvrhovaných  pre výučbu všetkých študijných programov Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove, teda výlučne mimo budov FM PU a PU, t.j. bez prezenčnej výučby. 


Uvedená on-line výučba (ktorá je v súčasnosti realizovaná na FM PU už od 5.10.2020) bude naďalej (aj po 18.10.2020) pokračovať rovnakým spôsobom, ako prebieha doposiaľ a takto bude prebiehať až do odvolania tohto nariadenia.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
18.06.2020

S Jánom Laurenčíkom z Basta digital o tom, ako využiť digitálny marketing v čase pandémie koronavírusu

Ján Laurenčík je riaditeľom a spoluzakladateľom digitálnej marketingovej agentúry Basta digital, ktorú ste v minulosti mohli zaregistrovať pod názvom Pizza SEO. Ján je absolventom Fakulty matematiky, fyziky a informatiky na Komenského univerzite v Bratislave. Jankova expertíza spadá pod tieto oblasti: Webdesign, Search Engine Optimization (SEO) & Search Engine Marketing (SEM), Website Accessibility & Usability. Taktiež prednáša pre študentov na Fakulte managementu Univerzity Komenského. Pre tento rok je tiež Google Certified Trainerom pre oblasť Skills of future. Aj napriek svojmu mladému veku je už štvornásobným otcom.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
07.06.2020

Jana Malaga: Naše mozgy sa resetujú, nastáva dlhodobá zmena správania spotrebiteľov

Jana Malaga založila a vedie boutique content marketing house Content agency s fokusom na nastavenie obsahovej stratégie, tvorbu obsahu, PR, online reputačný manažment a spoluprácu s európskymi influencermi. Janka je tiež Google Certified trénerkou pre oblasť Skills of Future a zakladateľkou projektu Asociácia blogerov a influencerov, ankety BLOGER ROKA.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.06.2020

S Marekom Didákom z Hype na tému potenciál digitálneho marketingu v čase pandémie koronavírusu

Marek Didák je kreatívnym riaditeľom a spoluzakladateľom digitálnej marketingovej agentúry Hype. Marek začínal ako social media marketér, neskôr pôsobil ako konzultant pre malé a stredné spoločnosti. Ulietava si na najnovších digitálnych trendoch, čo sa odráža aj v pravidelnej relácii #DigiNews kde zhŕňa najpodstatnejšie novinky, ktoré sa udiali za posledný mesiac na internete. Okrem toho je moderátorom business show Insight, do ktorej si volá známe osobnosti podnikateľského a marketingového sveta.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
09.05.2020

S Jurajom Saskom z Visibility na tému potenciál digitálneho marketingu v čase pandémie koronavírusu

Juraj Sasko je zakladateľom full servisovej marketingovej agentúry VISIBILITY. Marketingu sa začal venovať počas svojho štúdia na Coventry University vo Veľkej Británii, odkiaľ sa dostal na pracovnú stáž do Španielska a následne do O2 na Slovensku. V roku 2009 založil, momentálne jednu z najväčších reklamných agentúr v Československu, VISIBILITY, ktorá je zakladajúcim členom ADMA(Asociácia digitálnych marketingových agentúr). Okrem toho pôsobil aj ako Google certifikovaný tréner na Slovensku a v Česku, bol tiež prezidentom neziskovej organizácie JCI pre Slovensko aj členom združenia Mladých podnikateľov Slovenska. Juraj sa aktívne zúčastňuje na vzdelávacích podujatiach, konferenciách a píše do odborných časopisov na rôzne témy z oblasti online marketingu. Ako prvý v Československu spracoval tému online reputačného manažmentu v dizertačnej práci MBA na LIGS University v Prahe.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.05.2020

Na Fakulte manažmentu pôsobí Google Certified Trainer

Ako už bolo spomínané v predchádzajúcich článkoch, Fakulta manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove je oficiálnym partnerom programu Grow with Google od roku 2017. Tento program pomáha študentom a všetkým, ktorí rozbiehajú svoju kariéru, rozvíjať svoje zručnosti v oblasti digitálneho marketingu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
21.04.2020

Ako využiť umelú inteligenciu v marketingu - Online prednáška

Vzhľadom na aktuálnu situáciu, v súvislosti s globálnou pandémiou koronavírusu COVID-19, sme sa rozhodli priblížiť k študentom a vzdelávať ich na diaľku formou online prezentácie / webinára. Prezentujúcim bol Rastislav Talárovič, ktorý bol posledné dva roky Google Certified Trainerom pre oblasť vzdelávania a je takmer desať rokov hlavou marketingu v spoločnosti SOS electronic, ktorá je

Vzhľadom na aktuálnu situáciu, v súvislosti s globálnou pandémiou koronavírusu COVID-19, sme sa rozhodli priblížiť k študentom a vzdelávať ich na diaľku formou online prezentácie / webinára. Prezentujúcim bol Rastislav Talárovič, ktorý bol posledné dva roky Google Certified Trainerom pre oblasť vzdelávania a je takmer desať rokov hlavou marketingu v spoločnosti SOS electronic, ktorá je nadnárodným distribútorom elektronických súčiastok pre priemyselnú výrobu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
13.04.2020

Z dôvodu aktuálne prebiehajúcej pandémie fakulta príjme na bakalárske a magisterské štúdium všetkých uchádzačov

Fakulta manažmentu z dôvodu aktuálne prebiehajúcej pandémie PRÍJME v roku 2020 na bakalárske a magisterské štúdium VŠETKÝCH UCHÁDZAČOV.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
02.04.2020

Spoznaj lokálne marketingové agentúry a ich top práce

Aj napriek tomu, že niektorí politici tvrdia, že na východe nič nie je, my si im dovolíme oponovať. Na východnom Slovensku máme veľa šikovných ľudí, ktorí sa pohybujú v marketingovej brandži a svojou kreativitou a tvrdou prácou nezaostávajú za zvyškom Slovenska, ba ani sveta. V rámci Prešova a Košíc sme oslovili štyri marketingové agentúry, ktoré poskytujú fullservisové služby, prípadne sa čisto zameriavajú na online marketing.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
20.03.2020

Študuj novú špecializáciu Digitálny marketing

Vysoké školy a univerzity sa z hľadiska uplatniteľnosti študentov v praxi prispôsobujú požiadavkám trhu. Fakulta manažmentu už od minulého akademického roku ponúka uchádzačom o vysokoškolské štúdium v rámci bakalárskeho študijného programu Manažment v študijnom odbore Ekonómia a manažment možnosť študovať novú špecializáciu Digitálny marketing.

Cieľom tejto špecializácie je študentom, ktorí uvažujú profesionálne sa uplatniť v oblasti e-commerce, či digitálneho marketingu (online marketingu) odovzdať z pohľadu vedy a praxe vedomosti a kompetencie digitálneho marketéra.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#oznamy

Publikované
16.03.2020

Aktuálne zmeny vo vzťahu k šíreniu nového koronavírusu

Viac informácii o aktuálnych zmenách na Fakulte manažmentu z dôvodu šírenia nového koronavírusu sa dočítate po rozkliku článku.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
16.03.2020

Celouniverzitné DOD 2020 s početnou účasťou z radov budúcich manažérov

Už ste niekedy premýšľali o tom, že sa stanete manažérom? Chcete vedieť, čo to znamená a ako sa posunúť od svojej individuálnej prispievateľskej úlohy? Aj to boli jedni z mnoho otázok doktorandov FM PU na celouniverzitnom dni otvorených dverí Prešovskej univerzity v Prešove. Stať sa manažérom otvára úplne nový svet príležitostí. So správnym prístupom a zručnosťami budúci študenti fakulty manažmentu môžu zistiť, že práca manažéra je zaujímavá, náročná a obohacujúca.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
15.03.2020

Online marketingová agentúra Promiseo sa na prednáške z praxe podelila o svoje know-how

PromiSEO je marketingová agentúra, ktorá je na trhu od roku 2009. Do portfólia jej služieb patrí performance marketing, kreatíva, a samozrejme SEO. Agentúra má vlastný IT tím a video produkčný tím. Taktiež je Google Premier Partnerom a podarilo sa jej dvakrát získať shortlist za inováciu v performance marketingu na Google Premier Partner Awards. V neposlednom rade patrí medzi 50 najrýchlejšie rastúcich technologických firiem v strednej Európe podľa Deloitte.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
03.02.2020

Doktorand z fakulty manažmentu bol ocenený spoločnosťou Google

Fakulta manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove je oficiálnym partnerom programu Grow with Google od roku 2017. Tento program pomáha študentom, ale tiež aj ľuďom, ktorí rozbiehajú svoju kariéru, rozvíjať svoje zručnosti v oblasti digitálneho marketingu.

Vďaka tejto iniciatíve bolo na Slovensku doposiaľ vyškolených už viac ako 60 tisíc ľudí, viac ako 5 00 ľudí si našlo prácu alebo sa posunulo vo svojom podnikaní a viac ako 27 tisíc ľudí potvrdilo, že sa cíti sebavedomejších na trhu práce.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.02.2020

Rozhovor s dekanom Fakulty manažmentu PU v Prešove

Pán dekan prof. Ing. Róbert Štefko, Ph.D. ako hodnotíte činnosť fakulty počas Vášho pôsobenia vo funkcii dekana? Počas môjho pôsobenia vo funkcii dekana prešla Fakulta manažmentu už od jej založenia v r. 2004 dynamickým vývojom vo všetkých oblastiach akademického života, pri dosahovaní akademických štandardov a kvality. Ako jediná univerzitná ekonomická fakulta obchodno–podnikateľského typu v Prešovskom samosprávnom kraji s vtedajším jediným akreditovaným novým bakalárskym študijným programom, 26 internými učiteľmi, cca 300 študentmi, žiadnymi doktorandmi, ako aj v r. 2004 iba jediným výskumným grantom na celej fakulte, sa výrazne zmenila.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
01.02.2020

Ako správne vyplniť prihlášku na vysokú školu v roku 2020

Proces prihlášok na vysokú školu sa neustále vyvíja a mnohí rodičia sú prekvapení, keď zistia, ako sa to zmenilo od doby, kedy sa ich generácia začala venovať na vysokú školu. Pre rodičov, ktorí nikdy neprešli procesom prihlášok na vysokú školu, sa to môže zdať ohromujúce alebo jednoducho nejasné.

Vysokoškolské štúdium je v súčasnosti najvyšším dosiahnutím stupňa vzdelania pre väčšinu slovenskej a zahraničnej populácie. Rozhodovanie o pokračovaní štúdia na vysokej škole predstavuje osobnostný pohľad na sebarealizáciu, kariéru a vlastnú životnú dráhu. Pri hľadaní dokonalého študijného programu pravdepodobne stráviš veľa času prehliadaním univerzitných prospektov, čítaním blogov, preferencií a informácií o vysokej škole. Jedným z tvojich prvých krokov popri hľadaní je, ako správne vyplniť prihlášku na vysokú školu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
18.12.2019

Fakulta manažmentu zorganizovala ďalší ročník prestížnej Manager patry

Manager party má svoju tradíciu už od roku 1995, kedy ju založil súčasný dekan Fakulty manažmentu prof. Ing. Róbert Štefko, Ph.D. Tohtoročná Manager party sa uskutočnila 26.11.2019, v historickej sále Parku Kultúry a Oddychu Čierny Orol, pod záštitou Fakulty manažmentu v spolupráci s eventovou agentúrou All4event, ktorá zabezpečila kompletný servis pod vedením eventového managera Michala Kočiška. O chutné jedlo a občerstvenie sa postaral Dobrý Catering.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
15.12.2019

Prestížne manažérske štúdium MBA a zvýhodnená cena pre študentov a zamestnancov Prešovskej univerzity

Na základe dlhodobej zmluvy o spolupráci medzi Fakultou manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove a EUROPEAN INSTITUTE OF BUSINESS AND PUBLIC EDUCATION Prague a zároveň v tesnom prepojení s IES – International Education Society London je realizované prestížne obchodno-manažérske štúdium Business Management.

Práve vďaka prepojeniu s Fakultou manažmentu je možné ponúknuť štúdium MBA v tomto období pre študentov a zamestnancov Prešovskej univerzity v Prešove za zvýhodnených nielen študijných podmienok, ale aj zvlášť výhodnej ceny.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
24.10.2019

Členovia Fakulty manažmentu boli ocenení za mimoriadné publikačné výstupy

Súčasťou otvorenia nového akademického roka 2019/2020 na Prešovskej univerzite v Prešove bolo aj slávnostné udeľovanie Cien rektora tvorivým zamestnancom jej fakúlt. Cenu rektora Dr. h. c. prof. PhDr. Petra Kónyu, PhD. za rok 2018 získali aj viacerí zástupcovia Fakulty manažmentu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
07.10.2019

Doktorandská stáž na univerzite v Krakove cez ERASMUS+

Mgr. Dávid Miško a Mgr Matúš Vagaš, interní doktorandi Katedry manažérskej psychológie a katedry manažmentu FM PU, absolvovali v letných mesiacoch jún – august 2019 prostredníctvom programu ERASMUS+ dvojmesačnú stáž v Krakove na poľnohospodárskej univerzite v Krakove – Fakulta Poľnohospodárstva a Ekonomiky.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
06.10.2019

Príď na prednášku "Princípy riadenia ľudí v spoločnosti O2"

Katedra manažmentu Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity Vás pozýva na prednášku Jany Sekerovej, riaditeľky ľudských zdrojov spoločnosti O2 Slovakia s názvom "Princípy riadenia ľudí v spoločnosti O2".

Prednáška sa uskutoční 16.10.2019 (streda) o 11:30 hod. v aule M. Bosáka M120 (budova FM, ul. Konštantínova 16).

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#oznamy

Publikované
30.09.2019

Ogilvy Košice: Malé idey s obrovským potenciálom

Značku Ogilvy netreba vo svete marketingu nijak zvlášť predstavovať. V našich končinách ju úspešne reprezentuje agentúra Istropolitana Ogilvy, ktorá rezonuje nielen medzi marketérmi a momentálne je držiteľom najväčšieho počtu ocenení EFFIE spomedzi všetkých slovenských agentúr.

Už takmer dva roky má Ogilvy svoju pobočku aj v Košiciach. Značka sa rozhodla prísť na východ Slovenska predovšetkým preto, aby pozdvihla úroveň marketingu lokálnych podnikov a priniesla kreatívny prístup ku kampaniam. S vedomím, že na východe sa nachádza množstvo reklamných talentov sa Ogilvy rozhodlo vytvoriť im priestor na realizáciu a kreatívne presadenie sa. Hlavným cieľom je však pomôcť lokálnym značkám rásť a poskytnúť im know-how zo sveta marketingu a reklamy, ktoré následne pomôžu klientom vystúpiť z davu a preraziť do sveta.

Richard Sokol, copywriter a ideamaker Ogilvy Košice, nám vo štvrtok 3.10.2019 príde porozprávať o malých ideách s obrovským potenciálom. Vidíme sa v aule M120!

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
26.09.2019

Národný štipendijný program

Dovoľujeme si Vás informovať, že v rámci Národného štipendijného programu Slovenskej republiky na podporu mobilít bola zverejnená nová výzva na predkladanie žiadostí o štipendium na študijné, výskumné a prednáškové pobyty počas letného semestra akademického roku 2019/2020.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
20.09.2019

Absolventi vysokých škôl vždy prinesú nový vietor do podniku

Práca s absolventmi vysokých škôl so sebou prináša nový pohľad v rámci riadenia ľudských zdrojov aj v spoločnosti O2 Slovakia. Oslovili sme preto Janu Sekerovú, Riaditeľku ľudských zdrojov spoločnosti O2 Slovakia, aby sa s nami podelila so svojím názorom na aktuálnu problematiku prijímania absolventov vysokých škôl a sprístupnení manažmentu ľudských zdrojov v praxi.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#oznamy

Publikované
12.09.2019

Zapojte sa do výskumu

Na Fakulte manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove momentálne prebieha riešenie vedeckého grantu: Výskum dominantných marketingových postupov a významných charakteristík spotrebiteľského správania pri využívaní mobilných komunikačných platforiem pre účely elektronickej komercie.

Jedným z parciálnych výstupov tohto grantu bude vedecká monografia, tvorená na zisteniach z dotazníka, ktorý Vám predkladám. Jedným z výstupov predmetnej monografie, vychádzajúc z Vašich odpovedí bude súbor odporúčaní pre e-shopy v dimenziách optiky zákazníka. Teda odporúčania zamerane na maximalizáciu spokojnosti zákazníka v jeho nákupnom procese.

Touto cestou by sme Vás radi požiadali o participáciu na vedeckom výskume.

Do výskumu sa je možné zapojiť jednoduchým vyplnením dotazníka.

Link na dotazník: https://forms.gle/p4SGPip3JUDGzxBG6 

Ďakujeme za Váš čas a pomoc, ak by ste mali nejaké otázky, neváhajte nás kontaktovať na adrese richard.fedorko@unipo.sk

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
04.09.2019

Cez Erasmus+ na tureckú Pamukkale University

Volám sa Michaela Valocková, študujem program Turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo na FM PU a minulý semester som strávila na Pamukkale University v tureckom Denizli.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
03.09.2019

Študenti FM vo finále súťaže JA Manažerem nanečisto

Do finále medzinárodnej súťaže „JA Manažerem nanečisto“ sa prebojoval prvý slovenský tím. Môžeme byť hrdí, pretože ide práve o tím z Fakulty manažmentu z našej Prešovskej univerzity!

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
21.07.2019

Dalibor Cicman, zakladateľ GymBeam: 99% našich tržieb pochádza z online nákupov

Dalibor vytvoril svoj prvý eshop už v roku 2004. Odvtedy riadil a vlastnil množstvo úspešných eCommerce projektov s distribúciou v celej strednej Európe, kamennými predajňami a sortimentom ako home decor, športové oblečenie, fmcg...

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
07.06.2019

Môj Grow with Google trip do európskej centrály Google

Začiatkom marca sa posádka zložená z mixky Grow with Google Student Ambasádorov, Google Certified Trainers, spriaznencov a zamestnancov slovenského Googlu vybrala na výlet do európskej centrály Google v írskom Dubline. Tento výlet bol odmenou pre najaktívnejších ambasádorov a trénerov vzdelávacieho programu Grow with Google.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
02.06.2019

Prečo študovať psychológiu obchodu?

Chceš byť úspešným v oblasti medziľudských vzťahov? Chceš sa naučiť správne vystupovať pred ľuďmi a vedieť ako funguje psychológia v obchode? V tom prípade štúdium na Fakulte manažmentu PU v Prešove je to správne miesto, pretože členovia Katedry manažérskej psychológie ťa naučia nielen to, ale oveľa viac.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
10.05.2019

Jana Malaga z Content agency nám prezradila prečo ísť vlastnou cestou a začať podnikať

Jana Malaga je zakladateľkou marketingovej agentúry Content agency, a zároveň Google Certified trénerkou pre vzdelávanie. V polovici apríla sa prišla s nami podeliť o svoj biznis životný príbeh, ktorý mnohých inšpiroval, aby už popri štúdiu na vysokej škole začali uvažovať a pracovať na vlastných projektoch.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
07.05.2019

Andrej Krajčovič: Digitálny marketing je tým najpodstatnejším prvkom každej organizácie

O svoj pohľad na význam štúdia digitálneho marketingu na vysokej škole, ale aj významu digitálneho marketingu v praxi, sa s nami podelil Ing. Andrej Krajčovič. Andrej je spoluzakladateľom portálu Prepriemysel.sk, ktorý sa obsahom zameriava na aktuálne trendy v oblasti priemyselnej výroby. Je majiteľom spoločnosti Future Media Production, ktorá sa špecializuje na aktuálne technologické trendy a ich zavádzanie v podmienkach tuzemských spoločnsotí. Do portfólia jeho klientov je možné zaradiť spoločnosti ako Kia Motors Slovakia s.r.o., ABB, s.r.o., Volkswagen Slovakia, a.s. a iné.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
18.04.2019

Študenti FM absolvovali praktické hodiny

Aj počas letného semestra akademického roka 2018/2019 pokračujú pedagógovia z Katedry turizmu a hotelového manažmentu FM PU v motivovaní študentov pomocou praktických hodín a krátkych tematických exkurzií. Prepojenosť teórie s praxou je pre študentov Fakulty manažmentu študijného programu Turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo veľmi dôležitá.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
18.04.2019

Študentka Fakulty manažmentu na verejnej diskusii NATO Engages

Organizácia GLOBSEC v spolupráci s Divíziou verejnej diplomacie NATO a mestom Košice, uskutočnili dňa 28. februára 2019 mládežnícku diskusiu s generálnym tajomníkom NATO Jens Stoltenbergom s názvom „NATO Engages - The 2019 Košice Dialogue“. Som veľmi rada, že som sa na základe odporúčania Ing. Anny Šenkovej, PhD., vedúcej Katedry turizmu a hotelového manažmentu Fakulty manažmentu PU v Prešove mohla tejto odbornej diskusie spolu s ďalšími mladými ľuďmi a študentmi zúčastniť.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
17.04.2019

Úspešný absolvent Fakulty manažmentu Mgr. Pavel Šléška

Mgr. Pavel Šléška, je jedným z prvých zahraničných absolventov Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove, v súčasnosti zastáva pozíciu generálneho riaditeľa v spoločnosti ČEZ Energetické produkty, s.r.o., ktorá aktuálne zamestnáva 690 zamestnancov s ročným obratom 1,4 mld. Kč. V skupine ČEZ pôsobí od roku 2008 a v priebehu štúdia zastával pozíciu finančného riaditeľa, a to do roku 2015, kedy sa po úspešnom projekte insourcingu dodávateľských kapacít, stal generálnym riaditeľom. V roku 2017 pôsobil ako podpredseda predstavenstva a finančný riaditeľ v spoločnosti AGEL a.s. a člen dozorných rád niekoľkých nemocníc a zdravotníckych firiem. V roku 2018 sa vrátil na pozíciu generálneho riaditeľa ČEZ Energetické produkty, s.r.o. a zároveň od roku 2018 pôsobí aj ako konateľ spoločnosti Lomy Mořina spol. s r.o., ktorá sa zaoberá ťažbou vápenca pre odsírenie elektrární.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
11.04.2019

Fusion Group: Tento rok sme celý rozpočet na marketing vyčlenili na online

Tentokrát sme o pohľad na digitálny marketing a jeho význam poprosili Alexandru Meždejovú, marketingovú manažérku gastronomickej skupiny Fusion Group, ktorá je absolventkou našej fakulty. Spoločnosť Fusion Group je gastronomická skupina, ktorá pôsobí na slovenskom trhu od roku 2013. Predstavuje fúziu starého s novým, tradičného s moderným. Zastrešuje gastronomické koncepty, z ktorých je každý iný a predsa majú spoločných menovateľov, a to výnimočný produkt, perfektný zákaznícky servis a moderné riešenia interiérov.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
09.04.2019

Vladimír Koč: Bez digitálneho marketingu si neviem predstaviť naše fungovanie

Ďalším šikovným mladým človekom z oblasti gastronómie, ktorý nám venoval svoj vzácny čas a vyjadril sa na tému dôležitosti digitálneho marketingu na vysokej škole, je Vladimír Koč. Vlado pôsobí ako brand ambasádor značky Caffe Diemme a tréner v Tatra Coffee Academy.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
08.04.2019

Prednáška z praxe: Manažment princípov podľa Mira Siváčka

Vo štvrtok, 4. 4. 2019 nás navštívil so svojou prednáškou z praxe Miroslav Siváček, predseda OPEN, slovenskej asociácie absolventov MBA na Open Business School vo Veľkej Británii. Vyštudoval vysokú školu ekonomickú, MBA v zahraničí a ďalšie kurzy na zahraničnej škole pretože na tú dobu vysoká škola ekonomická neponúkla trhové podmienky pre jeho rozvoj. Navštívil Japonsko, Švédsko a mnohé iné krajiny, pri ktorých poznamenal pozitívne aj negatívne skúsenosti.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
03.04.2019

Kamil Aujeský: Cez digitál sa dá uchopiť strašne veľa vecí

Kamil pred založením agentúry samsiDigital 9 rokov naberal skúsenosti v online marketingu v rôznych agentúrach a firmách. Okrem toho vyhral anketu Bloger Roka dvakrát po sebe so svojim blogom www.kamilaujesky.com, patrí k Google Certified Trainers pre Slovensko a pravidelne moderuje show Marketing Backstage a rôzne ďalšie marketingové podujatia.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
02.04.2019

Tomáš Oláh: Online je dnes veľmi silné médium, drvivá väčšina ľudí trávi podstatnú časť dňa na sieti

O tom akú silu má digitálny marketing v súčasnom biznise a aké je jeho miesto na vysokej škole nám povedal Tomáš Oláh, ktorý vedie košickú marketingovú agentúru RAZDVA. Jeho tím je plný mladých ľudí a podľa jeho vlastných slov tam chémia pracuje na 110 %. „Vkladáme do práce svoje srdce. Dovolím si povedať, že sme jedni z mála, ktorí sa môžu pochváliť skutočne výnimočným a osobitým prístupom ku každému klientovi. Našim cieľom je ušiť riešenie na mieru všetkým, ktorí nás oslovia.“

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
01.04.2019

VI. ročník slovenského doktorandského fóra

V dňoch 21. – 22. 3. 2019 sa na Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach uskutočnilo šieste stretnutie doktorandov a mladých vedeckých pracovníkov Slovenska. Doktorandi mali možnosť nadviazať nové kontakty a priateľstvá, ale najmä získať informácie z oblasti pôsobenia novej akreditačnej agentúry či priamo diskutovať o problémoch, ktoré sa ich dotýkajú.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
29.03.2019

Rasťo Talárovič: digitalizácii patrí súčasnosť a firmy bez nej nemajú budúcnosť

V poradí druhým Google Certified Trainerom for Education, ktorý sa nám vyjadril na margo štúdia digitálneho marketingu na vysokej škole je Rasťo Talárovič. Rasťo je taká multifunkčná osoba. Podstatnú časť svojho času robí „šéfa“ marketingového oddelenia v medzinárodnej spoločnosti SOS electronic, ktorá sa úzko špecializuje na distribúciu elektronických súčiastok do priemyslu. Sústreďujú sa na oblasť B2B (Business to Business), a preto pre širokú verejnosť možno nie sú až tak známa značka. Napriek tomu majú relatívne veľké marketingové oddelenie, ktoré robí komplexný marketing v deviatich jazykoch. Zároveň ako Google Certified Trainer vzdeláva študentov, ale aj ľudí z praxe v digitálnom marketingu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
27.03.2019

Úspešný absolvent Slavomír Harčár hovorí, že najdôležitejšie je nebáť sa a veriť si

Mgr. Slavomír Harčár je absolventom našej fakulty. Jeho cesta vo svete financií začala vo VÚB banke, kde sa vypracoval na riaditeľa pobočky v Prešove. Neskôr pôsobil ako riaditeľ pobočky Slovenskej sporiteľne a napokon pracoval aj ako manažér pobočky finančno-poradenskej spoločnosti MBI.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
26.03.2019

Digitálny marketing je veľmi dôležitý, zvlášť v oblasti realít

Na tému dôležitosti digitálneho marketingu v oblasti realít sa nám exkluzívne vyjadril Ing. Rastislav Štalmach, ktorý založil a vedie ARCHEUS - sieť realitných kancelárií. ARCHEUS je lídrom medzi realitnými kanceláriami na východnom Slovensku s 8 pobočkami + 4 na strednom a západnom Slovensku, celkovo 12. Spoločnosť funguje na franšízovom systéme. Pôsobí na trhu už 13 rokov.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
25.03.2019

Igor Fedorko: digitálny marketing je základ všetkých marketingových aktivít

Skúsených a kvalitných marketérov a podnikateľov nemusíme hľadať len v tíme Google certifikovaných trénerov, či špičkových svetových agentúrach. Vyrastajú nám aj priamo na fakulte. Skvelým príkladom je Igor Fedorko, ktorý je absolventom Fakulty manažmentu, kde v roku 2016 získal titul PhD. a bol ocenený cenou rektora za publikačné výstupy. Momentálne na fakulte pôsobí ako odborný asistent na Katedre marketingu a medzinárodného obchodu, kde vyučuje predmety týkajúce sa digitálneho marketingu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
22.03.2019

Peter Šoltés z Promiseo: uplatnenie v oblasti digitálneho marketingu môže byť nadštandardné

Je nám veľkým potešením, že svoj názor na význam digitálneho marketingu a jeho štúdium na vysokej škole nám exkluzívne poskytol aj pán Peter Šoltés, ktorý založil agentúru Promiseo v roku 2009 a dodnes ju vedie. Promiseo ako jediná agentúra mimo Bratislavy je členom ADMA (Asociácia Digitálnych Marketingových Agentúr), či ako jediná agentúra na Slovensku získala shortlist na Google Premier Partner Awards v regióne EMEA hneď dvakrát, a to v rokoch 2016 a 2018. Agentúra má dnes cez 30 ľudí a už pred dvoma rokmi ju Deloitte zaradil medzi najrýchlejšie rastúce technologické firmy strednej Európy. Petra Šoltésa zas časopis Forbes zaradil do rebríčka 30 pod 30.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
21.03.2019

Klub digitálneho marketingu potrebuje práve teba!

Už dlhšie sa v kuloároch šepkalo, že sa na Fakulte manažmentu formuje Klub digitálneho marketingu združujúci najšikovnejších študentov fakulty so záujmom vzdelávať sa a získavať praktické skúsenosti, nielen z oblasti digitálneho marketingu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
20.03.2019

Ogilvy Košice - Digitálny marketing je v súčasnosti dôležitejší ako kedykoľvek predtým

Svoj názor na význam digitálneho marketingu, nielen na úrovni vysokej školy, majú aj najprestížnejšie reklamné agentúry zo Slovenska. Nám sa podarilo spýtať na názor šikovných chlapcov z Ogilvy Košice.

Ogilvy Košice je marketingová agentúra, ktorá prišla na východ krajiny vo februári minulého roku a za ten čas pracovala na viac ako 30-tich projektoch. Jadro jej tímu tvoria Tomáš Haraszti, ktorý je šéfom košickej pobočky, Richard Sokol je copywriterom a ideamakerom, a napokon Tomáš Pavlík, ktorý je grafikom a dizajnérom. Pod menom zakladateľa, Davida Ogilvyho, funguje viac ako 450 kancelárií v 169 mestách na svete a vo svete marketingu je táto značka uznávaná už viac ako 70 rokov. Istropolitana Ogilvy, ako ich materská spoločnosť, získala spolu viac ako 690 kreatívnych ocenení a 71 cien EFFIE za efektívne kampane, čo sa zatiaľ na Slovensku nepodarilo nikomu. V tomto trende chcú aj naďalej pokračovať a dokázať to, že nie všetko sa deje iba na západe našej krajiny, ale že marketing svetových rozmerov nájdete už aj v metropole východu, teda v Košiciach.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
19.03.2019

Príď na prednášku Miroslava Siváčka s názvom Príbeh manažéra

Katedra manažmentu FM PU Vás pozýva vypočuť si „Príbeh manažéra“, konzultanta pre malé a stredné firmy Miroslava Siváčka, ktorý je predsedom OPEN - Asociácie absolventov MBA na Open University Business School v Milton Keynes vo Veľkej Británii.

Prednáška sa uskutoční dňa 4.4.2019, 10:40 hod. v Aule M. Bosáka M120 (budova FM, ul. Konštantínová 16).

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
14.03.2019

Ambasádor programu Grow with Google z našej fakulty obhájil svoju pozíciu už po tretíkrát

Program Grow with Google hľadal svojich ambasádorov na vysokých školách aj tento rok. Staronovým ambasádorom za Prešovskú univerzitu v Prešove sa stal interný doktorand z Fakulty manažmentu Mgr. Jakub Horváth, MBA pôsobiaci na Katedre marketingu a medzinárodného obchodu. Jakub je jedným z 18-tich vybraných ambasádorov pre aktuálny ročník programu. Koncom februára ambasádori absolvovali úvodné školenie, tzv. kick off v bratislavskom Google office, kde boli zaškolení do nového ročníka 2019.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
07.03.2019

Rozhovor so zakladateľkou marketingovej agentúry Content agency Jankou Malaga

Tentokrát naše pozvanie na rozhovor prijala zakladateľka marketingovej agentúry Content agency Janka Malaga. Agentúra, ktorú založila sa zameriava na nastavenie obsahovej stratégie, tvorbu obsahu, public relations a na spolupráce so slovenskými a českými influencermi.

Janka taktiež pôsobí na pozícii Google Certified Trainer for Education, je zakladateľka súťaže BLOGER ROKA® a projektu Asociácia blogerov.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
28.02.2019

Prečo študovať marketing? Copywriterka Janka sa v rozhovore podelila o osobnú skúsenosť

Úspešná absolventka Prešovskej univerzity v Prešove, Mgr. Jana Palenčarová sa po skončení štúdia uplatnila na trhu práce vo svojom odbore a dnes sa profesionálne venuje Copywritingu a obsahovému marketingu. O svojich skúsenostiach so štúdiom na Fakulte manažmentu a o aktuálnych radostiach i starostiach marketérov na voľnej nohe sa zhováral interný doktorand, Mgr. Jakub Horváth, MBA.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
27.02.2019

Univerzitný deň otvorených dverí očami Fakulty manažmentu

Tohto roku sa univerzitná obec opäť stretla už na siedmom ročníku Dňa otvorených dverí 2019, ktorý sa konal na pôde Prešovskej univerzity v Prešove. Potenciálnych študentov Fakulty manažmentu na pôde univerzity privítali doktorandi, ako aj odborní asistenti či docenti fakulty, ktorí usilovne a vyčerpávajúco odpovedali ich „zvedavé“ otázky.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
26.02.2019

Rozhovor s úspešným absolventom, zamestnancom, ale aj podnikateľom PhDr. Lukášom Kakalejčíkom, PhD.

Nakoľko je obdobie podávania prihlášok na vysokú školu v plnom prúde, stretli sme sa s našim úspešným absolventom, priateľom a podnikateľom Lukášom Kakalejčíkom, ktorý končil len pár rokov dozadu, a tak nám zreferoval ako jeho profesionálny život ovplyvnilo štúdium na našej fakulte, ako získal potrebnú prax a čo sa mu za tých pár rokov podarilo vybudovať.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
11.02.2019

Ako správne vyplniť prihlášku na vysokú školu

Vysokoškolské štúdium je v súčasnosti najvyšším dosiahnutím stupňa vzdelania pre väčšinu slovenskej a zahraničnej populácie. Rozhodovanie o pokračovaní štúdia na vysokej škole predstavuje osobnostný pohľad na sebarealizáciu, kariéru a vlastnú životnú dráhu. Pri hľadaní dokonalého študijného programu pravdepodobne stráviš veľa času prehliadaním univerzitných prospektov, čítaním blogov, preferencií a informácií o vysokej škole. Jedným z tvojich prvých krokov popri hľadaní je, ako správne vyplniť prihlášku na vysokú školu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
10.02.2019

Odborníci z praxe na Fakulte manažmentu

Cieľom vysokej školy by malo byť, okrem teoretických poznatkov, ktoré sú základom, obohatiť študentov aj o skúsenosti z praxe. Preto pravidelne na pôdu našej fakulty pozývame úspešných podnikateľov a marketérov, ktorí sa radi podelia o svoje skúsenosti s našimi študentmi. V uplynulom období našu fakultu okrem iných poctili svojou návštevou títo odborníci z praxe.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
02.02.2019

Partneri z Bosny a Hercegoviny na Fakulte manažmentu

Fakulta manažmentu privítala koncom roka návštevu z Bosny a Hercegoviny v rámci programu Erasmus+ Spolupráca s partnerskými krajinami KA107. Išlo o predstaviteľov súkromnej vysokej školy University College - Centre for Business Studies, ktorých program zahŕňal viaceré aktivity.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
02.02.2019

Fakulta manažmentu na medzinárodnom stretnutí nadšencov emocionálnej inteligencie

Pre niektorých členov Fakulty manažmentu sa zimný semester akademického roka 2018/2019 neniesol len v duchu výučby a vedeckej angažovanosti, ale aj výmeny vedomostí prostredníctvom pedagogicko-vedeckých aktivít mimo pôdy Prešovskej univerzity, s medzinárodnou účasťou a mimoriadne pozitívnou spätnou väzbou. Jednou z takýchto aktivít bola vyžiadaná prednáška, ktorú za Katedru psychológie Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici iniciovali doc. PaedDr. Lada Kaliská, PhD. s americkým kolegom Dr. Johnom Pellititerim v impozantných priestoroch Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.02.2019

Dobrovoľníctvo v študentských organizáciách očami Miroslavy Poláčkovej

Miroslava Poláčková, študentka Fakulty manažmentu PU v Prešove, pôsobila v minulosti a pôsobí aj teraz vo viacerých študentských organizáciách (AISEC a ESN), pomáhajúc zahraničným študentom prichádzajúcim na univerzity na východ Slovenska.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
13.01.2019

Dalibor Cicman zakladateľ e-shopu GymBeam prednášal na FM

Košičan Dalibor Cicman je rešpektovanou osobnosťou v oblasti e-commerce. O sebe skromne hovorí: „Prešiel som päťdesiat rôznych projektov, kým som sa naučil správne riadiť e-shop.“ Dalibor založil v roku 2013 e-shop GymBeam, ktorý vyrába a predáva doplnky výživy na trhoch strednej a juhovýchodnej Európy. Jeho zisky predstavovali v roku 2017 hodnotu 40 miliónov eur.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
13.12.2018

Dalibor Cicman (GymBeam) záznam prednášky - Z nuly na 40 mil. € za 4 roky

Dňa 22.11.2018 na pôde Fakulty manažmentu zakladateľ úspešnej značky GymBeam Dalibor Cicman študentom prezradil ako sa dá dostať za 4 roky z nuly na 40 mil. €.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
24.11.2018

Študentky FM na jesennom stretnutí hotelierov

V dňoch 8.10. – 10.10.2018 sa uskutočnila HoReCa konferencia a Jesenné stretnutie hotelierov v jednom z najlukratívnejších hotelov vo Vysokých Tatrách, v Grand Hoteli Bellevue. Na tejto konferencii tak, ako po minulé roky, nesmelo chýbať ani zastúpenie Prešovskej univerzity študentkami Bc. Natáliou Molnárovou a Bc. Miroslavou Poláčkovou.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
23.11.2018

Cestovateľ Martin Navrátil prednášal na Fakulte manažmentu

V utorok, 13. novembra 2018, sme na pôde Fakulty manažmentu v Prešove mohli privítať jedného z najscestovanejších Slovákov, bývalého profesionálneho turistického sprievodcu, zakladateľa cestovateľského portálu Travelistan, Martina Navrátila, ktorý doposiaľ navštívil viac ako 166 krajín sveta.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
23.11.2018

Fakultu manažmentu navštívili zástupcovia spoločnosti Google Slovensko

Zástupcovia spoločnosti Google Slovensko sa v rámci Týždňa vedy a techniky vydali na historicky prvú Roadshow Grow with Google po Slovensku. V priebehu týždňa navštívili osem miest: Banskú Bystricu, Bratislavu, Komárno, Košice, Nitru, Prešov, Trnavu a Žilinu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
20.11.2018

Cena Literárneho fondu pre doc. Ing. Rastislava Kotuliča, PhD.

V tohtoročnom udeľovaní cien za rok 2018 prvé miesto v súťaži Prémia za trojročný vedecký ohlas v kategórii Spoločenské vedy získal doc. Ing. Rastislav Kotulič, PhD., z Katedry ekonómie a ekonomiky Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove. Doc. Ing. Rastislav Kotulič, PhD. získal prvé miesto v súťaži Literárneho fondu Prémia za trojročný vedecký ohlas. Najviac citované diela vznikajú pri cielenej vedeckej kolaborácii v rámci vedecko-výskumných projektov podporovaných zväčša agentúrami VEGA, KEGA a APVV. Jeho najcitovanejším dielom je vysokoškolská učebnica Finančná analýza podniku, napísaná v spoluautorskom kolektíve Rastislav Kotulič, Peter Király a Miroslava Rajčániová. Predmetná učebnica je vydávaná prestížnym vydavateľstvo Wolters Kluwer (Iura Edition).

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
18.11.2018

14. ročník Medzinárodnej Baťovej konferencie DOKBAT 2018

V dňoch 24. – 26. apríla 2018 sa Mgr. Veronika Čabinová a Mgr. Erika Onuferová, interné doktorandky Katedry financií Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove, zúčastnili medzinárodnej vedeckej doktorandskej konferencie 14th Annual International Bata Conference for Ph.D Students and Young Researchers, ktorá sa konala v priemyselnom a podnikateľskom centre východnej Moravy, Zlíne (Česká republika). Účastníkmi boli doktorandi z viacerých zahraničných krajín, ako napr. Vietnam, Keňa, Bielorusko, Nemecko, Litva, Kosovo, Albánsko, Turecko či Srí Lanka.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
18.11.2018

Kolegovia z Ekonomickej univerzity vo Wroczlawe na Fakulte manažmentu

V 21. storočí je úlohou univerzity ako aj fakulty okrem iného nadväzovať kontakty s odborníkmi zo zahraničia, vďaka ktorým sa môže zvýšiť odbornosť jej zamestnancov, kvalita ich vedeckej ako aj pedagogickej činnosti. Fakulta manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove dlhodobo pracuje aj v tejto oblasti.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.11.2018

Môj ERASMUS+ pobyt v Turecku

Moje meno je Eva Horovčáková a som študentkou 2. ročníka bakalárskeho študijného programu Turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo na Fakulte manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove. Minulý školský rok som prostredníctvom Erasmus+ pobytu strávila niekoľko mesiacov v Turecku – na Pamukkale University a stále nemôžem uveriť, čo všetko sa mi prihodilo.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
21.10.2018

Exkurzia študentov FM na Liptove

Dňa 18.10.2018 sa študenti študijného programu Environmentálny manažment zúčastnili exkurzie vo Važeckej jaskyni a v obci Liptovská Teplička. Exkurzia bola realizovaná za podpory projektu KEGA 038PU-4/2018.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
16.10.2018

Môj ERASMUS+ vo Francúzsku

Volám sa Štefánia Glaubicová a som študentkou 2. ročníka v študijnom programe Turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo na FM PU. Počas letného semestra som sa zúčastnila mobility Erasmus+ vo franúzskom meste Toulouse.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
10.10.2018

MANAŽMENT 2018: Manažment a svet v pohybe, výzvy, príležitosti a hrozby

V dňoch 25. septembra až 29. septembra 2018 sa v kongresovom centre v Novom Smokovci uskutočnila 7. medzinárodná vedecká konferencia s názvom „Management 2018: Management and the World in Motion, Challenges, Opportunities and Threats“. Konferenciu organizovala Fakulta manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove. Medzinárodná vedecká konferencia Management 2018 sa konala v anglickom jazyku za účasti viac ako 150 odborníkov z univerzít z 20 krajín zo 4 svetových kontinentov.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
06.10.2018

Fakulta manažmentu aktívne participuje na programe Grow with Google, jeho ambasádor bol ocenený cenou rektora

Program Grow with Google od americkej spoločnosti Google Inc. vás naučí nové zručnosti pomocou bezplatných školení, nástrojov a osobného koučingu, ktoré vám otvoria nové príležitosti. Vďaka tomuto programu si už 725 000 Európanov našlo prácu, prípadne zveľadilo svoje podnikanie. Do roku 2020 toto číslo presiahne 1 milión.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
03.10.2018

ERASMUS+ pobyt v Portugalsku

Volám sa Miroslava Polačková a som študentkou magisterského stupňa na Fakulte manažmentu PU v Prešove. V letnom semestri som absolvovala študijný ERASMUS+ pobyt v Portugalsku a týmto článkom by som sa chcela podeliť so svojimi skúsenostiami.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.10.2018

Odborná stáž vďaka ERASMUS+

Mgr. Veronika Čabinová a Mgr. Erika Onuferová, interné doktorandky Katedry financií FM PU, absolvovali v letných mesiacoch júl – august 2018 prostredníctvom programu ERASMUS+ odbornú dvojmesačnú stáž v Pardubiciach v medzinárodnej spoločnosti FOXCONN CZ s.r.o.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
20.07.2018

45. stredisko študentskej praxe, praktickej prípravy a transferu výskumu na Fakulte manažmentu

Podpisom zmluvy o spolupráci v rámci strediska medzi dekanom Fakulty manažmentu prof. Ing. Róbertom Štefkom, Ph.D. a konateľkou spoločnosti ATANA club s.r.o. Ellou Frankovou, získala Fakulta manažmentu PU v Prešove 45. stredisko študentskej praxe, praktickej prípravy a transferu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.05.2018

Spolupráca s podnikateľskou praxou z finančnej sféry pokračuje - Tatra banka

Prepojenie vysokoškolského vzdelávania a vzájomnej spolupráce s podnikateľskou sférou má v súčasnosti veľmi dôležitý význam. Tento nový trend sa darí realizovať už druhý akademický rok aj na Fakulte manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove.

fortfaitingu s prepojením na podnikateľskú prax.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.05.2018

Docent Frankovský oslavuje šesťdesiat rokov a preberá zlatú medailu od rektora Prešovskej univerzity

Doc. PhDr. Miroslav Frankovský, CSc. v tomto roku oslávil okrúhlych šesťdesiat a zároveň mu za dlhoročný a mimoriadny vedecký prínos bola udelená zlatá medaila od rektora Prešovskej univerzity Dr. h. c. prof. PhDr. Petra Kónyu, PhD.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
22.04.2018

Rozhovor so študentom FM a podnikateľom Tomášom Šudíkom

Dnes sme sa stretli so študentom našej fakulty Tomášom Šudíkom, prvákom na bakalárskom stupni, ktorý okrem štúdia stíha aj podnikať, konkrétne vlastní a prevádzkuje e-shop www.zrnkova.sk.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
04.04.2018

Objavte nové bonusové témy v Digitálnej garáži od Google

Všetci už vieme, že u nás na fakulte máme staronového ambasádora Digitálnej garáže od spoločnosti Google a že Digitálna garáž je bezplatná online vzdelávacia platforma, ktorej úspešné absolvovanie a následné získanie certifikátu nielenže potvrdzuje znalosti v oblasti online marketingu, ale aj posilňuje digitálne zručnosti. Zároveň pomáha ľuďom naštartovať ich kariéru, zvýšiť sebadôveru, ale taktiež nadobudnúť potrebné vedomosti, ktoré aplikovaním do praxe môžu zabezpečiť perspektívny rast a dlhodobý rozvoj firmy.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
26.02.2018

FM má ambasádora Google Digitálnej garáže aj pre tento rok

Digitálna garáž od spoločnosti Google hľadala svojich ambasádorov pre rok 2018. Staronovým ambasádorom pre Prešovskú univerzitu v Prešove sa stal interný doktorand Mgr. Jakub Horváth z Katedry marketingu a medzinárodného obchodu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
25.02.2018

Bývalý diplomat Dušan Plichta sa podelil o svoje diplomatické, marketingové, ale aj životné skúsenosti

Na pôde našej fakulty 22.2.2018 prednášal senior konzultant spoločnosti For Business Excellence a bývalý obchodný atašé na Kube, Ing. Dušan Plichta. Na prednáške sa konkrétne venoval marketingovej prípadovej štúdii z Kuby s názvom Salsa Gloria. Našim študentom veľmi zaujímavou formou sprostredkoval celkovú atmosféru života na Kube počas jeho tamojšieho diplomatického pôsobenia. V rámci svojich diplomatických povinností sa stihol venovať aj tanečnici menom Glória, ktorej svojimi skúsenosťami, premyslenou a rafinovanou marketingovou stratégiou zmenil život. Oceňujeme, že okrem teoretických poznatkov, našich študentov zaujal aj svojou osobnosťou a humorom.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
22.02.2018

Na FM súťažili stredoškoláci na ekonomickej olympiáde

Stredoškoláci z Prešovského kraja sa stretli v utorok na krajskom kole ekonomickej olympiády, ktoré pripravil inštitút INESS v spolupráci a partnerstve s Fakultou manažmentu Prešovskej univerzity (PU) v Prešove, ktorá je spoluorganizátorom Ekonomickej olympiády. Žiaci, prichádzajúci zo stredných škôl z celého kraja, písali súťažné testy v najväčšej aule fakulty. Minimálne päť najúspešnejších účastníkov z Prešovského kraja postúpi do finále. Národné kolo súťaže sa uskutoční 26. apríla v Bratislave. Pre TASR to uviedol Ing. Róbert Chovanculiak, PhD. z INESS.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
18.02.2018

Exkurzia v Bardejovských Kúpeľoch

Súčasťou pedagogického procesu sú odborné exkurzie, na ktorých sa študenti Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity pravidelne zúčastňujú počas celého svojho štúdia. Jednou z nich bola exkurzia študentov turizmu v Bardejovských Kúpeľoch.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
18.02.2018

Fakulta manažmentu na International Teaching Week 2017 v Lotyšsku

Jednou z mobilít v rámci programu Erasmus+ bola aj účasť členov akademickej obce Fakulty manažmentu PU v Prešove na International Teaching Week 2017 (ITW), ktorú organizovala Vidzeme University of Applied Sciences. Univerzita v meste Valmiera (Lotyšsko).

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
17.02.2018

Katedra manažérskej psychológie na konferencii v Oxforde

Členovia Katedry manažérskej psychológie Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove svojimi aktívnymi vystúpeniami úspešne reprezentovali Prešovskú univerzitu na medzinárodnej konferencii 2nd Academic International Conference on Interdisciplinary Business Studies v Oxforde.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
17.02.2018

Študenti FM na prednáške v MIC Prešov

Prepojenosť teórie s praxou je pre študentov veľmi dôležitá. Preto sme sa v rámci predmetu technológia služieb pre študentov 3. ročníka bakalárskeho  študijného programu Turizmus, hotelierstvo a  kúpeľníctvo (THK) rozhodli zorganizovať praktické hodiny, kde odborníci z praxe prezentovali svoju prácu v oblasti rozvoja CR našim študentom.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
24.01.2018

Nielen štúdiom je študent živý...

Rudolf Gábriš, študent 1. ročníka magisterského stupňa Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove pochádza z regiónu ležiaceho medzi dvomi národnými parkami, Malou a Veľkou Fatrou, z mesta Martin. K jeho záľubám patrí predovšetkým cestovanie, aktívne spoznávanie Slovenska, barmanstvo a aktívne ľadový hokej, v ktorom reprezentuje Prešovskú univerzitu. To, že nielen štúdiom je študent živý, platí v jeho prípade dvojnásobne a výlučne v pozitívnom zmysle slova.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
17.12.2017

Úspešný absolvent Mgr. Marek Harbuľák (Rozhovor)

Mgr. Marek Harbuľák, jeden z najúspešnejších absolventov manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove, zastáva v súčasnosti pozíciu prezidenta Zväzu cestovného ruchu Slovenskej republiky a generálneho manažéra Zväzu hotelov a reštaurácií Slovenskej republiky. Je členom Expertnej a podnikateľskej rady Fakulty manažmentu PU v Prešove. Svoju kariéru odštartoval už počas vysokoškolského štúdia na obchodnom oddelení v Bardejovských kúpeľoch, kde sa po krátkom čase prepracoval na pozíciu riaditeľa prevádzky. Ďalším jeho pracovným pôsobiskom sa stali na 5 rokov kúpele Piešťany. Prešiel viacerými pozíciami a pôsobil tiež ako riaditeľ kúpeľného hotelového komplexu Balnea Esplanade Palace****. Od roku 2008 bol pri príprave a otvorení prevádzky jedného z najvýznamnejších hotelov na Slovensku- DoubleTree by Hilton Košice a v období rokov 2011 až 2013 viedol hotel Chopin Airporthotel Bratislava. Od roku 2013 sa naplno venuje činnostiam už v spomínaných profesijných zväzoch.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
15.12.2017

Na pôde Fakulty manažmentu prednášal Rastislav Talárovič z SOS electronic

Minulý týždeň sa so študentmi našej fakulty stretol Rastislav Talárovič, hlava marketingu (Head of Marketing Department) v spoločnosti SOS electronic. Táto spoločnosť sa pohybuje v B2B segmente, kde distribuuje elektronické súčiastky pre priemyselnú výrobu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
07.12.2017

Rozhovor s ambasádorom Digitálnej garáže od Google

Dnes sme sa stretli s ambasádorom Digitálnej garáže od spoločnosti Google pre Prešovskú univerzitu v Prešove, Mgr. Jakubom Horváthom.

Digitálna garáž je bezplatná online vzdelávacia platforma od americkej spoločnosti Google Inc. Jej úspešné absolvovanie a následné získanie certifikátu nielenže potvrdzuje znalosti v oblasti online marketingu, ale aj posilňuje digitálne zručnosti. Pomáha ľuďom naštartovať ich kariéru, zvýšiť sebadôveru, ale taktiež nadobudnúť potrebné vedomosti, ktoré aplikovaním do praxe môžu zabezpečiť perspektívny rast a dlhodobý rozvoj firmy.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
01.11.2017

Na Fakulte manažmentu prednášali špičkoví zahraniční odborníci

V rámci riešenia projektu „V4EaP Visegrad Univerzity Studies Grant No.61500079“ navštívili Fakultu manažmentu špičkoví zahraniční odborníci, ktorí našim študentom prezentovali výsledky svojej výskumnej práce s akcentom na environmentálny aspekt.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
31.10.2017

Študenti turizmu spoznávajú Slovensko

Študenti 3. ročníka študijného programu Turizmus, hotelierstvo a kúpeľníctvo a 2. ročníka študijného programu Manažment Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove, absolvovali v dňoch 18. – 22. 9. 2017 Geografickú exkurziu vybraných destinácií Slovenska, ako voliteľný predmet z odporúčaného študijného programu. Spoznávaním Spiša a jeho UNESCO lokalít sme srdcom Slovenska prešli do Banskej Štiavnice, odkiaľ sme po prvom nocľahu smerovali západ, cez Bojnice a Trenčianske Teplice do Senice. Tam sme sa ubytovali na dve noci, pretože naša trasa pokračovala na Záhorie.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
05.09.2017

Hodnotenie akademického roka 2016/2017 a ciele pre najbližší semester

Rozhovor s dekanom Fakulty manažmentu prof. Ing. Róbertom Štefkom, Ph.D. o tom, ako hodnotí uplynulý akademický rok 2016/2017 a ciele pre najbližší semester.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#oznamy

Publikované
04.09.2017

Harmonogram akademického roka 2017/2018

Aktuálny harmonogram akademického roka 2017/2018 k dispozícii na stiahnutie a zdieľanie.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
04.09.2017

Slávnostné otvorenie akademického roka 2017/2018

Rektor Prešovskej univerzity v Prešove Dr. h. c prof. PhDr. Peter Kónya, PhD., Vás pozýva na slávnostné otvorenie akademického roka 2017/2018 Prešovskej univerzity v Prešove, ktoré sa bude konať 19. septembra 2017 (utorok) o 10:30 hod. v budove Divadla Jonáša Záhorského v Prešove (Námestie legionárob 6)

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
03.07.2017

2. kolo prijímacieho konania na ext. doktorandské štúdium

Pre uchádzačov o externé doktorandské štúdium na Fakulte manažmentu predlžujeme termín podávania prihlášok do 25. augusta 2017.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
22.06.2017

Digitálna garáž od Google na našej fakulte

Doktorand našej fakulty sa stal ambasádorom Digitálnej garáže od spoločnosti Google. Je ním doktorand Mgr. Jakub Horváth z Katedry marketingu a medzinárodného obchodu, ktorý je jedným z 21 ambasádorov z celého Slovensku a jediný v rámci Prešovskej univerzity.

Digitálna garáž je bezplatná online vzdelávacia platforma od americkej spoločnosti Google Inc. Jej úspešné absolvovanie a následné získanie certifikátu nielenže potvrdzuje znalosti v oblasti online marketingu, ale aj posilňuje digitálne zručnosti. Pomáha ľuďom naštartovať ich kariéru, zvýšiť sebadôveru, ale taktiež nadobudnúť potrebné vedomosti, ktoré aplikovaním do praxe môžu zabezpečiť perspektívny rast a dlhodobý rozvoj firmy.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
31.03.2017

Ďalší doktorandský program a strediská praxe FM

Prof. Ing. Róbert Štefko, Ph.D. bol na Fakulte manažmentu zvolený všetkými hlasmi, vybudoval úspešnú a atraktívnu fakultu. Vo vzťahu k novým skutočnostiam sme oslovili predsedu Akademického senátu Fakulty manažmentu Mgr. Richarda Fedorka, PhD. Vážený pán predseda akademického senátu, dozvedeli sme sa o nedávnych voľbách na Fakulte manažmentu, ktorá je podľa našich informácií najatraktívnejšou fakultou Prešovskej univerzity v Prešove, ale aj najväčšou fakultou tejto univerzity vo vzťahu k študentom. Čo sa na fakulte v poslednom období udialo?

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
26.02.2017

Strediská študentskej praxe, praktického vyučovania a transferu výskumu

Pri Fakulte manažmentu už 12 rokov pôsobí aj „Expertná a podnikateľská rada Fakulty manažmentu“ (EPR FM), ktorú tvorí viac ako tridsať úspešných podnikateľov, manažérov a ďalších osobností najmä (ale nielen) z Prešovského a Košického kraja, často zamestnávatelia našich absolventov. Rada svojimi aktivitami pomáha fakulte a najmä jej študentom pokryť viaceré sféry spolupráce, výskumu, odbornej praxe v oblastiach ako sú: obchod a marketing, informačné technológie, turizmus, hotelierstvo, kúpeľníctvo, environmentálny manažment, stavebníctvo, strojárstvo, automobilový priemysel, podniky služieb, ale aj oblasť regionálneho rozvoja, samosprávy a mnohé iné.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
13.02.2017

Fakulta manažmentu robí všetko pre napĺňanie jej motta “TALENT – VZDELANIE – ÚSPECH” a prepája štúdium s praxou

V akademickom roku 2016/2017 na Fakultu manažmentu bolo prijatých a následne sa na štúdium zapísalo do prvého roka štúdia na 6 študijných programov vo všetkých troch stupňoch spolu 931 študentov.Tieto čísla svedčia o stále pretrvávajúcom vysokom záujme uchádzačov o štúdium v atraktívnej ponuke troch bakalárskych študijných programov (v troch rôznych študijných odboroch)a následne dvoch magisterských študijných programov s možnosťou, pre tých najlepších, pokračovať aj v najvyššom stupni vysokoškolského štúdia - v doktorandskom štúdiu.

Čítajte viac na www.korzar.sk

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
07.02.2017

Mentor Network Program Košice

Si študent 4. alebo 5. ročníka? Začínaš rozmýšľať nad svojou budúcnosťou? Tak uchop svoju kariéru pevne do rúk, získaj kontakty a nenechaj nič na náhodu! Stretni sa s najlepšími a najvýznamenjšími CEO’s, ktorí vedia ako na to a nechaj si poradiť!

Prihlás sa do MENTORINGOVÉHO PROGRAMU, ktorý organizujú CSI Leasing Slovakia a Americká obchodná komora v SR, v spolupráci s Veľvyslanectvom USA a InfoUSA Košice.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
22.12.2016

Fakulta manažmentu robí všetko pre napĺňanie jej motta TALENT – VZDELANIE – ÚSPECH a prepája štúdium s praxou

Dávame Vám do pozornosti pútavý článok o našej fakulte v nedávnom vydaní regionálneho denníka Korzár.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
28.11.2016

Kariérny deň na UNIPO

Pozívame Vás na Kariérny deň, ktorý sa na PU v Prešove bude konať 07.12.2016 od 9:30 hod. vo foyeri budovy VŠA. Kariérny deň ponúka študentom možnosť stretnúť svojich budúcich potenciálnych zamestnávateľov priamo na akademickej pôde.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
25.10.2016

Fakulta manažmentu robí všetko pre napĺňanie jej motta TALENT – VZDELANIE - ÚSPECH

V akademickom roku 2016/2017 sme na Fakulte manažmentu privítali viac ako 600 novoprijatých študentov bakalárskeho štúdia. Spomedzi 1428 uchádzačov o štúdium, bolo prijatých a následne sa na štúdium zapísalo do prvého roka štúdia vo všetkých troch stupňoch spolu 931 študentov. Tieto čísla svedčia o stále pretrvávajúcom vysokom záujme uchádzačov o štúdium v atraktívnej ponuke troch bakalárskych študijných programov a následne dvoch magisterských študijných programov s možnosťou, pre tých najlepších, pokračovať aj v najvyššom stupni vysokoškolského štúdia – v doktorandskom štúdiu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
09.10.2016

Fakulta manažmentu zorganizovala prestížnu medzinárodnú vedeckú konferenciu

Prešovská Fakulta manažmentu má zvučné meno aj na medzinárodnej pôde, na svojom konte má ďalšie prestížne medzinárodné vedecké podujatie. V dňoch 29. septembra až 2. októbra 2016 sa v kongresovom centre v Novom Smokovci uskutočnila 6. medzinárodná vedecká konferencia s názvom „Management 2016: International Business and Management, Domestic Particularities and Emerging Markets in the Light of Research.“

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
01.10.2016

Úspešné rokovania členov vedenia Fakulty manažmentu na univerzitách v Číne

V dňoch 10. - 17. 6. 2016 navštívil dekan Fakulty manažmentu prof. Ing. Róbert Štefko, Ph.D. a prodekanka pre zahraničné vzťahy Mgr. Eva Benková, PhD., spolu s delegáciou z partnerskej vysokej školy v Českých Budějoviciach tri univerzity v Číne. Hlavným cieľom návštevy bolo predstavenie Prešovskej univerzity v Prešove, so zameraním na štúdium na Fakulte manažmentu a nájdenie strategického partnera pre spoluprácu na univerzitnej aj fakultnej úrovni.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
29.06.2016

Promo video v ukrajinštine

Pre uchádzačov o štúdium z Ukrajiny sme pripravili verziu nášho informačného videa v ukrajinskom jazyku.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#udalosti

Publikované
15.05.2016

Fakulta manažmentu otvára novým uchádzačom o štúdium svoju náruč dokorán

Fakulta manažmentu otvára novým uchádzačom o štúdium svoju náruč dokorán Fakulta manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove je jedinou fakultou so sídlom v Prešovskom samosprávnom kraji, ktorá ponúka univerzitné vzdelanie ekonomického a manažérskeho typu.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#študenti

Publikované
07.03.2016

Klub študentov manažmentu oslavuje prvý rok fungovania

Klub študentov manažmentu je občianske združenie, ktoré bolo založené začiatkom roka 2015 a to za účelom organizovania rôznych mimoškolských aktivít. Jedným z hlavných cieľov bolo pokúsiť sa spríjemniť študentom Fakulty manažmentu v Prešove ich štúdium a spraviť ho zaujímavejším, napomáhať pri získavaní nových kontaktov a motivovať študentov k spolupráci. Po prvom roku svojho fungovania sa môžeme pokúsiť o čiastočné bilancovanie.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#pre_uchádzačov

Publikované
19.02.2016

Ako vyzeral deň otvorených dverí FM? Tu je video!

Posledný tohtoročný deň otvorených dverí Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity Prešove sa uskutočnil 10. marca 2016 už v novej budove fakulty na ul. Konštantínovej 16. A ako to vyzeralo na našom DOD? Viac v reportáži univerzitnej TV Mediálka.

Pokračovať na celý článok

Sekcia
#blog

Publikované
01.02.2016

Letný semester začíname s novými priestormi campusu

Už tento letný semester sa žačína výučba v nových priestoroch fakulty, ktoré boli fakulte slávnostne odovzdané do používania 1. februára.

Nové priestory Fakulty manažmentu Prešovskej univerzity v Prešove vznikli v rámci budovania infraštruktúry Prešovskej univerzity v Prešove prístavbou k pôvodnej budove na Konštantínovej ulici. Dôvodom výstavby nových priestorov fakulty bola skutočnosť, že existujúce priestory nedokázali pokryť jej dynamický rozvoj a nároky na priestory pre výučbu a prácu vedecko-pedagogických pracovníkov.

Pokračovať na celý článok

Plánované podujatia

Dni otvorených dverí na FMEO sa uskutočnia v nasledujúcich termínoch:

  • Termíny budú upresnené.