Aktuality a oznamy

Sekcia
#blog

Publikované
05.01.2024

S Milanom Markovičom, lídrom slovenského Effectixu, na tému AI v digitálnom marketingu

Effectix je digitálna agentúra pôsobiaca na Slovensku aj v Českej republike. Sme nadšenci pre digitálny marketing už vyše 13 rokov. Firmu staviame na jedinečnej firemnej kultúre postavenej na slobode a osobnej zodpovednosti. Vďaka tomu sme získali cenu v súťaži Zlatá stolička za najlepšie firemné benefity.

Effectix digitálna agentúra

Robíme marketingové stratégie s funkčnou kreatívou. Naše najsilnejšie služby sú Google Ads kampane, SEO, správa reklám na META a obsahu na sociálnych sieťach.

Milan Markovič je lídrom slovenského Effectixu od roku 2019. Je síce vyštudovaný architekt, ale vášeň pre digitálny marketing mu zmenila smerovanie. Je mentorom a pravidelne prednáša na školách o digitálnej stratégii. Je dvojnásobným Google Certified Trainer a aj trénerom pre Google Design Thinking. Zameriava sa na marketingové stratégie pre väčšie spoločnosti. Je špecialista na tvorbu e-shopov na Shoptete.

Milan Markovič je lídrom slovenského Effectixu.

1. Aký význam prisudzujete AI v digitálnom marketingu?

Používanie nástrojov s AI vnímam ako nevyhnutnú novú znalosť. Treba na vlnu týchto inovačných nástrojov hneď nasadnúť a používať na všetko, kde to dáva zmysel a ušetrí nám to čas. Je to pozitívna revolúcia s obrovským potenciálom.

2. V čom vidíte príležitosti, príp. hrozby využívania AI v digitálnom marketingu?

Príležitosti vidím v rôznorodosti a nových spôsobov využitia jednotlivých AI nástrojov v digitálnom marketingu. Ako možnú hrozbu vidím neuveriteľnú rýchlosť zlepšovania sa AI nástrojov, lebo nevieme kde to má hranice.

Milan Markovič je lídrom slovenského Effectixu.

3. Využívate, príp. plánujete využívať AI vo svojich marketingových aktivitách?

Nástroje s AI využívame v digitálnom marketingu už teraz na množstvo činností. Riešime analýzy textov pre lepší rešerš informácií, analyzujeme dáta z reklamných systémov na lepšiu optimalizáciu kampaní, dokáže nám pomáhať pri návrhu nových textov a inšpirovať pri reklamách. Obrázkové nástroje s AI nám urýchľujú tvorbu ukážok pri kreatívnych kampaniach a vznikajú tak skvelé obrázky a videá.

4.  Aký význam prisudzujete štúdiu digitálneho marketingu na vysokej škole?

Nastala doba, kedy digitálny marketing a AI budú nerozlučné. Digitálne technológie a tým pádom aj digitálny marketing nás denne obklopujú. Štúdium je jedinečnou príležitosťou nie len digitálny marketing pochopiť, ale hlavne do neho vniesť nový pohľad a hodnotové priority novej generácie.

Effectix digitálna agentúra s najlepšími benefitmi

Effectix digitálna agentúra s najlepšími benefitmi

 Študuj novú špecializáciu Digitálny marketing

STAŇ SA ODBORNÍKOM NA DIGITÁLNY MARKETING

Vysoké školy a univerzity sa z hľadiska uplatniteľnosti študentov v praxi prispôsobujú požiadavkám trhu. Fakulta manažmentu, ekonomiky a obchodu ponúka uchádzačom o vysokoškolské štúdium v rámci bakalárskeho študijného programu Obchodný manažment a marketing v študijnom odbore Ekonómia a manažment možnosť študovať špecializáciu Digitálny marketing.

Cieľom tejto špecializácie je študentom, ktorí uvažujú profesionálne sa uplatniťv oblasti e-commerce, či digitálneho marketingu (online marketingu) odovzdať z pohľadu vedy a praxevedomosti a kompetencie digitálneho marketéra.

OTÁZKY A ODPOVEDE

Zaujala Vás špecializácia Digitálny marketing? Radi Vám odpovieme na všetky otázky. Neváhajte nás kontaktovať cez náš kontaktný formulár Na otázky Vám odpovie doc. Mgr. Richard Fedorko, PhD. člen Katedry marketingu a medzinárodného obchodu.